Kibice po stronie prawdy. Kolejny niepoprawny politycznie transparent

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. football24.ua

,,German Death Camps” – taki napis pojawił się na banerze wywieszonym przez kibiców w meczu Lotto Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Płock i KGHM Zagłębiem Lubin.

Kibice po raz kolejny dają wyraz swojemu patriotyzmowi. Oprócz aktywnego uczestnictwa w różnych akcjach (chociażby remonty w obiektach użyteczności publicznej) piłkarscy fani walczą także o prawdę.

https://twitter.com/Avanti__News/status/964871366481768448?s=20

Ostatnimi czasy temat odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie powrócił. Udział w holokauście próbowano przypisywać Polakom. Dużo osób, również publicznych mówiło o polskich obozach śmierci. Cała afera kręciła się wokół ustawy o IPN.

W dzisiejszych czasach, walki o prawdę, w czasach wojny informacyjnej propagowanie prawdziwego hasła ,,German Death Camps” jest naprawdę ważne. Kibice sportowi stają w obronie rzeczywistości. Transparent tego typu nie jest pierwszym w tym roku na stadionach klubów z Ekstraklasy. Wcześniej pojawił się takowy na meczu między Lechem Poznań i Arką Gdynia.

Zarówno w tym, jak i w poprzednim wypadku zastanawiano się czy na klub nie spadną pewne kary. Tak się jednak nie stało, i niech tak zostanie.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY