Izraelski minister obrony zapowiada inwazję na Liban: “Nikt z nas nie szuka przygód, ale…”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia commons

Minister obrony Izraela Avigdor Lieberman poinformował, iż rozważa możliwość wkroczenia armii izraelskiej na terytorium Libanu.

Władze Izraela uważają, iż na terenie Libanu wznowiono produkcję w fabrykach pocisków precyzyjnych, które mogłyby zostać wykorzystane przez Hezbollach. Niepokój budzi również aktywność bojowników Hezbollachu wzdłuż granic izraelskich.

Nikt z nas nie szuka przygód, ale jeśli nie będziemy mieli innego wyboru naszym celem będzie zakończenie walki tak szybkie, jak to możliwe. Niestety jak widać we wszystkich konfliktach na Bliskim Wschodzie bez żołnierzy walczących na ziemi nie da się tego osiągnąć- komentuje Lieberman.

Lieberman podkreślał również, iż Izrael nie zamierza popełnić po raz kolejny tych samych błędów, jakie miały miejsce w czasie ostatniej wojny- Nie będziemy obserwować scen takich jak w czasie drugiej wojny w Libanie, w czasie której mieszkańcy Bejrutu byli na plażach, a mieszkańcy Tel Awiwu w schronach. W Izraelu siedzieliśmy w schronach, więc w czasie następnej wojny w Bejrucie też będą siedzieli w schronach- oznajmił minister.

kresy.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY