Petru ogłosił nowy projekt polityczny. Nie obyło się bez gafy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Petru

/ fot. DrabikPany via flickr.com

Na dzisiejszej konferencji prasowej Ryszard Petru ogłosił powołanie stowarzyszenia Plan Petru. Ma to być nowa inicjatywa ponadpartyjna. Nie obyło się bez charakterystycznych dla niego gaf, które szybko wychwycili rozbawieni Internauci. 

Spekulacje na temat przyszłości politycznej byłego szefa Nowoczesnej narastały od czasu, gdy przegrał partyjne wybory z Katarzyną Lubnauer. Niektórzy sugerowali, że w partii może nawet dojść do rozłamu. Krążyły plotki o tym, że Petru wraz z grupą posłów miał rzekomo przejść do Platformy Obywatelskiej. Ostatecznie wszystkie one okazały się nieprawdziwe.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Ryszard Petru ogłosił powołanie nowego projektu politycznego w postaci stowarzyszenia Plan Petru. Polityk zapewnił jednak, że nie zamierza opuszczać Nowoczesnej, którą sam zakładał. Nowe stowarzyszenie ma mieć charakter ponadpartyjny i – jak stwierdził Petru – ma służyć zbliżaniu ugrupowań opozycyjnych wobec rządzącego Prawa i Sprawiedliwości.

Słynący z licznych gaf i przejęzyczeń Petru, nie zawiódł również i dzisiaj. Apeluję do państwa, żeby do tego podjeść optymistycznie i pozytywnie, a nie negatywnie i szukać dziur w całym, zobaczycie nas Państwo po owocach… – zwrócił się do dziennikarzy Ryszard Petru. Szybko wychwycili to przejęzyczenie Internauci, którzy nie oszczędzają polityka w serwisach społecznościowych.


tvp.info

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY