Słupsk chce przyjąć pomnik Jana Pawła II z francuskiego Ploermel: Nie ma zgody na niszczenie symboli chrześcijańskich

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

/ fot. wikimedia commons

Radni miasta Słupsk wyrazili gotowość do przyjęcia pomnika papieża Jana Pawła II, który do tej pory znajdował się we francuskim Ploermel.

Przypomnijmy, iż pomnik papieża w Ploermel znajduje się już od 2006 roku. W październiku 2017 roku Rada Stanu podjęła jednak decyzję o zdjęciu krzyża z pomnika. Postanowienie to spotkało się z natychmiastową reakcją ze strony polskiego rządu, który zadeklarował chęć przeniesienia pomnika do Polski.

Rada Miejska w Słupsku solidaryzuje się ze stanowiskiem Pani Premier i deklaracją podjęcia przez Polski Rząd działań, by ocalić od ocenzurowania pomnik papieża Jana Pawła II w Ploermel we Francji i przenieść go do Polski, gdzie znajdzie swój dom na Ziemi Ojczystej- czytamy w rezolucji wydanej przez radę miasta w Słupsku.

Radni wskazują, iż nie godzą się na niszczenie symboli i wartości chrześcijańskich w przestrzeni publicznej i prywatnej. Dodają ponadto, iż to właśnie chrześcijaństwo jest fundamentem naszej cywilizacji- Spuścizna kulturowa i duchowa św. Jana Pawła II wymaga od nas wszystkich, by w razie potrzeby stanąć w jej obronie. Jest to nie tylko nasza dobra wola, ale także nasz patriotyczny obowiązek- komentują.

Dlaczego akurat Słupsk? Chęć przyjęcia pomnika zadeklarowali sami mieszkańcy miasta. Dnia 6 listopada do biura rady trafiła specjalna petycja w tej sprawie.

gosc.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY