Owsiak składa skargę na TVP. Poszło o… TVN

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

owsiak_medianarodowe.com / polskieradio.pl

Jerzy Owsiak poinformował na Facebooku, że zamierza złożyć skargę na Telewizję Polską. Przyznaje, że podjął taką decyzję po nałożeniu przez KRRiT na TVN. Owsiak chce, aby TVP została zmuszona do informowania o przyszłorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. 

W związku z ukaraniem Spółki TVN SA za sposób relacjonowania w programie TVN 24 wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w dniach 16 – 18 grudnia 2016 r. a przez to naruszenie „artykułu 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”, niniejszym wnoszę skargę na działania Telewizji Polskiej S.A., która w 2017 roku nie podała żadnych informacji na temat już nie tylko ogólnopolskiego, ale ogólnoświatowego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – rozpoczął swój obszerny wpis Owsiak.

Wskazał również na konkretne działanie, jakiego oczekuje od KRRiT. Jego zdaniem, TVP powinna zostać zmuszona do publikowania informacji o WOŚP. (…) wnoszę o podjęcie stosownych działań, na podstawie których Krajowa Radiofonii i Telewizji nakaże Telewizji Polskiej S.A. informowanie w swoich programach o działalności Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w tym o 26 Finale WOŚP, który odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018 roku. – pisze Owsiak.

Przypomnijmy, wczoraj na stronach KRRiT pojawił się komunikat o karze finansowej jaka została nałożona na stację TVN24. Telewizja będzie musiała zapłacić blisko 1,5 mln zł.  Rada przeanalizowała w jaki sposób największe stacje telewizyjne informowały o wydarzeniach, które rozgrywały się w Sejmie i przed nim w dniach 16-18 grudni 2016 r.

KRRiT stwierdziła, iż Spółka TVN SA, nadawca programu TVN 24, naruszyła artykuł 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu. – czytamy w komunikacie. Skończyło się nałożeniem na tę stację kary finansowej w wysokości blisko 1,5 mln zł.

medianarodowe.com/Facebook.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY