Ministerstwo Zdrowia zaostrzy karę za zakazane substancje psychoaktywne, czyli dopalacze

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ FOT.pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia zaostrzy karę za zakazane substancje psychoaktywne, czyli dopalacze. Od 3 do nawet 12 lat więzienia może grozić za dopalacze.

Surowe kary czekają posiadaczy, ale również dystrybutorów. Co najważniejsze – dopalacze pod tyz względem zostaną zrównane z narkotykami. Jednak za samo posiadanie dopalaczy będzie groziła (w najlepszym przypadku) grzywna.

Jeśli osoba będzie posiadała znaczne ilości dopalaczy kara może sięgać 3 lat pozbawienia wolności. Za sprzedaż są może ukarać karą więzienia na okres 12 lat.

Joanna Kopcińska poinformowała: Niestety, dopalacze z racji niewysokiej ceny są łatwo dostępne głównie dla młodych ludzi. Czynią niebywałe spustoszenie w organizmie. Zaostrzenie walki, większe kary, wszystkie metody, które mogą pomóc w ograniczeniu dostępu osób – zwłaszcza młodych – do tych środków są słuszne i właściwe.

To trochę przypomina niestety „walkę z wiatrakami”, bo są ci, którzy bogacą się na produkcji, handlu środkami, które nie tylko rujnują życie, ale często odbierają zdrowie. To jest bardzo trudne. Natomiast wspólne działanie i wysokie kary mogą trochę zniechęcić czy przestraszyć – dodała.

Dzisiaj za handel dopalaczami grożą jedynie kary finansowe. Jak wynika z rachunków – za blisko 65 mln zł wystawionego sprzedawcom przez Państwową Inspekcję Sanitarną w latach 2010-2016. udało się wyegzekwować zaledwie 1 mln 800 tys.

radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY