Rosja i USA ostrzegają Europę przed świątecznymi zamachami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rosja i USA ostrzegają Europę przed świątecznymi zamachami. Departament Stanu USA i rosyjskie MSZ wydali komunikaty dla swoich obywateli, którzy będą przebywać poza granicami kraju.

MSZ Federacji Rosyjskiej napisało na Twitterze, że Rosjanie powinni szczególnie uważać podczas podróży do USA i Europy. W Europie i USA istnieje podwyższone prawdopodobieństwo dokonania ataków terrorystycznych w wielkich miastach w okresie świąt od 29 grudnia do 20 stycznia.

Podobny komunikat wystosował do swoich obywateli Departament Stanu. USA ostrzegały przed podwyższonym ryzykiem ataków terrorystycznych w Europie, szczególnie w okresie świątecznym. Departament zaleca stały kontakt z rodziną i przygotowanie się do podróży zachowując szczególne środki ostrożności.

Uwaga terrorystów nadal skupiona jest na obiektach turystycznych, węzłach transportowych, targowiskach i centrach handlowych oraz lokalnych obiektach rządowych jako możliwych celach. Również hotele, kluby, restauracje, miejsca kultu, parki, uczęszczane imprezy, instytucje oświatowe, lotniska i inne podatne cele pozostają priorytetowymi miejscami potencjalnych ataków – napisali w oświadczeniu.

Według USA Państwo Islamskie i dżihadyści współpracują z innymi terrorystami. Rosja także zwraca uwagę na to, że ISIS jest zdolne do przeprowadzenia ataków terrorystycznych w Europie. Państwo Islamskie to salaficka organizacja terrorystyczna oraz samozwańczy kalifat.

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY