Kolejny ukłon w stronę Ukraińców. Polska stacja emituje programy w języku ukraińskim

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Wikimedia Commons

Superstacja zaczęła emitować wiadomości po ukraińsku. To kolejne udogodnienia, które realizowane są dla mniejszości ukraińskiej.

Mimo, że telewizja wystartowała z nowym programem informacyjno-poradnikowym już we wrześniu to przyciąga przed ekrany coraz więcej Ukraińców.

“Na czasie UA” to w całości przygotowany program, w języku ukraińskim. Jest przede wszystkim skierowany do Ukraińców mieszkających w Polsce. Twórcy programu będą zapraszać do studia gości, którzy mają udzielać porad i wskazówek dla Ukraińców mieszkających w Polsce.

Superstacja jest pierwszą w Polsce telewizją (a przy tym komercyjnym nadawcą), który zaczął emitować program w języku ukraińskim. To kolejny ukłon w stronę Ukraińców. Ukraińcy są doceniani także w zupełnie innych segmentach rynku. Przybywa chociażby banków, które umożliwiają obsługę w języku ukraińskim w oddziale i na infolinii.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja Polaków mieszkających na Ukrainie. Blokowane są również prace IPN, a wobec Polski stosuje wobec szantaż, który opiera się na żądaniu odbudowy nielegalnego pomnika w Hruszowicach.

Ostatnio znany neobanderowski polityk zadrwił z polskiego rządu i zapowiedział, że w odpowiedzi na politykę PiS Polacy na Litwie będą napadani. Atakowane mają być osoby noszące symbolikę patriotyczną.

radio.zet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY