Bezprecedensowe groźby Trumpa! “Jeśli nie będziemy mieli wyjścia, zniszczymy całkowicie Koreę Płn.”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Donald Trump wystąpił z przemówieniem podczas trwającej w Stanach Zjednoczonych sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Amerykański prezydent skupił się głównie na napiętej sytuacji wokół Korei Północnej. Nie zabrakło mocnych słów i otwartych gróźb.

Sytuacja wokół Półwyspu Koreańskiego jest w ostatnich tygodniach coraz bardziej napięta. Wszystko za sprawą kolejnych prowokacyjnych testów rakietowych przeprowadzanych przez reżim Kim Dzong Una. Północnokoreańskie pociski balistyczne były w ostatnim czasie wystrzeliwane w stronę wysp japońskich. Przelatywały nad nimi i wpadały do wód oceanu. Jest to powszechnie odbierane jako otwarta prowokacja.

Coraz częściej spekuluje się o możliwości militarnego rozwiązania kwestii Korei Północnej. W mocnych słowach nie wykluczył tego sam Donald Trump podczas wystąpienia przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ. Stany Zjednoczone mają wielką siłę i cierpliwość, ale jeśli będą zmuszone do obrony siebie lub swoich sojuszników, nie będą miału innego wyboru, jak całkowicie zniszczyć Koreę Północną. – oznajmił prezydent USA.

Trump podkreślał w swoim wystąpieniu, że polityka prowadzona przez Kim Dzong Una jest w gruncie rzeczy samobójcza dla niego samego i jego rządów. Dodał, że wspieranie militarne i finansowe północnokoreańskiego reżimu jest niedopuszczalne, a niektóre kraje wciąż w tym uczestniczą. Podkreślił również, że nadszedł czas, aby wszystkie państwa rozpoczęły izolację reżimu dopóki ten nie zaprzestanie wrogich działań. Uwagę mediów zwróciło też określenie Kim Dzong Una mianem “rakietowego człowieka”.

Źródło: dorzeczy.pl
Fot.: fb.com/FoxNews
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY