Problemy finansowe Polaków na Kresach – KomentarzMN [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Media Narodowe

O problemach finansowych Polaków mieszkających na Kresach rozmawiają Mateusz Pławski i Łukasz Wolski, wolontariusz akcji “Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Łukasz Wolski opowiedział w Komentarzu Mediów Narodowych o sytuacji Polaków na Ukrainie. Mniejszość polska na Ukrainie w dużej mierze boryka się z problemami finansowymi. Poziom życia na Ukrainie jest bardzo niski – dotyczy to w głównej mierze całego kraju. Bardzo istotna jest pomoc finansowa – Ci ludzie oczekują na nas. Za wschodnią granicą jest realna bieda.

Gość Mediów Narodowych zwrócił uwagę na to, że to Polacy na Ukrainie mają najgorsze warunki materialne. Inaczej rzecz się ma na Litwie czy Białorusi. Jednak Polacy nie posiadają w tych krajach pełni swobód obywatelskich. Polacy nie są w stanie podjąć jakichkolwiek działań. To atmosfera strachu i brak pomocy od Polski powodują taką sytuację.

Łukasz Wolski podkreślił, że należy pamiętać i dbać o historię Kresów Wschodnich. Bez podejmowania tej tematyki nie możemy bowiem kształtować losów dzisiejszej polityki.

Rozmowę Mateusza Pławskiego i Łukasza Wolskiego można obejrzeć w poniższym materiale Mediów Narodowych. Aby być na bieżąco z kolejnymi produkcjami subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY