Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję władz Warszawy ws. Poznańskiej 14

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Europoseł Patryk Jaki

Europoseł Patryk Jaki / Fot. KPRM

Komisja weryfikacyjna uchyliła w całości decyzję prezydent Warszawy z dnia 27 czerwca 2013 r. i odmowę ustanowienia prawa użytkowania wieczystego. Ponadto  komisja zadecydowała o nadaniu wyżej wymienionej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Przewodniczący komisji Patryk Jaki poinformował również o uchyleniu w całości decyzji prezydent  Warszawy z dnia 11 października 2013 r. i umorzeniu postępowania administracyjnego.

Decyzja reprywatyzacyjna ws. Poznańskiej 14 została wydana z rażącym naruszeniem prawa m.in. ze względu na brak należytej staranności prezydent stolicy przy ustaleniu stanu faktycznego sprawy – poinformował przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. Komisja uchyliła decyzję władz Warszawy z 2013 r. dotyczącą tej nieruchomości.

Prezydent Warszawy nie podjęła żadnych starań w celu zbadania ewentualnego dziedziczenia spadku po przedwojennych właścicielach nieruchomości przy Poznańskiej 14 przez Skarb Państwa. Prezydent Warszawy nie dokonał tego ani w okresie do 2010 r. (…), ani w okresie od 2010 do 2013 r. (…), ani od 2013 do 2017 r. – mówił Jaki.

Patryk Jaki powiedział, że w związku z uchyleniem przez komisję decyzji reprywatyzacyjnej, byli mieszkańcy kamienicy przy ulicy Poznańskiej 14 mogą domagać się odszkodowań na drodze cywilnej.

W 2013 r. przekazano kamienicę w użytkowanie wieczyste na 99 lat spadkobiercy dawnych właścicieli, którego reprezentował adwokat Robert N. Decyzję w imieniu prezydent Warszawy podpisał b. wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Jerzy Mrygoń.

Kilka miesięcy po przekazaniu w użytkowanie wieczyste spadkobierca sprzedał spadek Robertowi N. i Januszowi Piecykowi. Jak podawały media, w styczniu 2014 r. sprzedali oni nieruchomość spółkom Jowisz związanym z Grupą Fenix. Na początku sierpnia tego roku m.st. Warszawa złożyło wniosek o zmianę postanowienia w przedmiocie nabycia spadku.

tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY