Tusk będzie przesłuchany jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons/Mateusz Włodarczyk

Donald Tusk będzie przesłuchany jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego. Decyzję ws. postępowania zapowiedział Sąd Okręgowy w Warszawie.

Pełnomocnik części rodzin powiedział, że chciałby przesłuchać Tuska o kilka kwestii. Między innymi o słowa z książki Kulisy Platformy. Tajemnice Platformy, Rządu i Parlamentu ujawnia Janusz Palikot.

W książce pt. „Kulisy Platformy. Tajemnice Platformy, Rządu i Parlamentu ujawnia Janusz Palikot” autorstwa Janusza Palikota i Anny Wojciechowskiej jest m.in. wątek dotyczący udostępniania samolotu przez rząd PO-PSL śp. Lechowi Kaczyńskiemu. Tu cytat: „uniemożliwienie lotu Kaczyńskiemu gdziekolwiek”. To były konkretne zadania, jakie przed swoimi ludźmi Tusk stawiał każdorazowo. Chciałbym się też dowiedzieć, czy do tego każdorazowego zadania należał też lot do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. Jak mówię, jest to jedno z wielu pytań, które będziemy zadawać. Tłumaczył Stefan Hambura.

W 2014 roku grupa osób najbliższych kilkunastu ofiar katastrofy Tu-154 w Smoleńsku skierowała przeciwko Arabskiemu subsydiarny akt oskarżenia o domniemane niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 10 kwietnia 2010 roku. Proces w tej sprawie rozpoczął się w 2016 roku.

radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY