Będzie wniosek o wykluczenie Patryka Jakiego z komisji weryfikacyjnej?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl zapowiedział, że stołeczny ratusz złoży w czwartek wniosek o wyłączenie Patryka Jakiego z prac komisji sejmowej ds. reprywatyzacji. Jego zdaniem jej szef działa z pobudek politycznych.

Wczoraj wiceminister sprawiedliwości wykluczył z prac organu dwoje pełnomocników Urzędu Miasta Warszawa: Bartosza Przeciechowskiego i Zofię Gajewską. Według Jakiego prawnicy postanowili ,,po raz drugi dręczyć mieszkańców”. Jako świadkowie zeznawali bowiem mieszkańcy kamienicy przy ul. Poznańskiej 14, których adwokaci pytali m.in. o zadłużenie.

Witold Pahl na środowej konferencji stwierdził, iż decyzja przewodniczącego komisji ,,została podjęta jedynie ze względów politycznych”. – Pan Patryk Jaki wielokrotnie, jeszcze przed rozpoczęciem funkcjonowania tej komisji, w publicznych wypowiedziach podnosił zarzuty w stosunku do prezydent m.st. Warszawy, które w sposób jednoznaczny w opinii publicznej miały wywrzeć przekonanie, że pani Gronkiewicz-Waltz ponosi odpowiedzialność za zaistniałe nieprawidłowości w reprywatyzacji” – powiedział Pahl i dodał, że przewodniczący Jaki “wydawał rozstrzygnięcia przed rozpoznaniem sprawy – dodał wiceprezydent. Zapowiedział jednocześnie złożenie wniosku o wyłączenie Jakiego z prac komisji.

Do sprawy odnieśli się także wykluczeni adwokaci. Przepisy owszem przewidują, że w sytuacji, kiedy ma miejsce niewłaściwe zachowanie osoby uczestniczącej w rozprawie administracyjnej kierujący tą rozprawą może osobę niewłaściwie się zachowującą wykluczyć z posiedzenia. No tak, tylko myśmy tam ani nie zakłócali głośno krzycząc tego postępowania, ani nie spożywaliśmy pokarmów, tylko wykonywaliśmy funkcję, do jakiej pełnomocnicy są przeznaczeni -powiedział Bartosz Przeciechowski.

Zofia Gajewska zaznaczyła natomiast, że ratusz wspierał lokatorów Poznańskiej 14 w uzyskaniu nowych mieszkań, a także przy spłacie zadłużania.

Pap.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY