Nasz komentarz: “Oprawa Legii lekcją historii dla całego świata”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Legii

/ fot. youtube.com/ Media Narodowe

Patriotyczna oprawa kibiców warszawskiej Legii obiegła świat. Choreografia przedstawiła Niemca z pistoletem przyłożonym do skroni młodego polskiego powstańca i napis: “Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy wymordowali 160 000 ludzi. Tysiące z nich były dziećmi”. Komentarzu w tej sprawie udzieliła ekipa Mediów Narodowych.

Trud środowiska narodowego i kibiców włożony w odkłamywanie historii nie poszedł na marne. Dziś obok takich wydarzeń jak Narodowy dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych czy rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego nikt nie może przejść obojętnie. Jednak prawdę historyczną wciąż należy eksportować za granicę, by w opozycji do propagandy oczerniającej Polaków za okrucieństwa II Wojny Światowej poznali ją wszyscy. Duży wkład w tę misję włożyli kibice warszawskiej Legii.

Jednak niewygodna prawda nie podoba się zagranicznym politykom i instytucjom liberalnym. Niemieckie media i ich agenda w Polsce w postaci m. in. Gazety Wyborczej, oskarżają polskich narodowców obnażający zbrodnie Niemców o nazizm (sic!). Ponadto, z braku merytorycznych argumentów, padają prozaiczne zarzuty, że oprawa Legii z meczu z FK Astana była po prostu niezwiązana z meczem, czyli zarazem zbędna. UEFA wszczęła nawet postępowanie w tej sprawie.

W ramach cyklu “Komentarz Mediów Narodowych” Damian Kita i Robert Bąkiewicz zabrali głos w sprawie. Jakie jest ich stanowisko? Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY