Rząd wprowadzi 500+ dla emerytów?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elżbieta Rafalska

Elżbieta Rafalska / Fot. Flickr

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała, że rząd planuje wprowadzić pomoc dla najbiedniejszych emerytów. W tym celu ministerstwo zamierza wprowadzić dodatek dla ubogich osób starszych w wysokości 500 zł. O sprawie informuje Super Express.

W wywiadzie dla „Super Expressu” minister Elżbieta Rafalska przyznała, że rząd zamierza zająć się ciężka sytuacją finansową starszych ludzi w Polsce. Nie jest tajemnicą, że to dosyć częste zjawisko, a dotychczasowe działania nie rozwiązały problemu.

Pracujemy w resorcie nad rozwiązaniem, które wesprze emerytów. Wiemy, że te rozwiązania, które do tej pory wprowadziliśmy dla seniorów, czyli podwyższenie najniższej emerytury do 1000 zł brutto i wyższa waloryzacja, są dobre i idą one we właściwym kierunku. Powiedziała w rozmowie z „Super Expressem”.

Jak piszą dziennikarze, w przyszłym roku waloryzacja emerytur wyniesie 2,7 procent. Początkowo mówiło się o wyższym poziomie. Zauważa to także minister, która stwierdziła, że sama waloryzacja nie rozwiązuje problemów najuboższych i konieczne są inne działania.

Mamy świadomość, że emeryci, zwłaszcza ci z niższymi emeryturami, wciąż potrzebują pomocy. To mógłby być np. roczny dodatek dla emerytów w wysokości np. 500 zł dla tych seniorów, którzy otrzymują do 1500 zł brutto (czyli 1258 netto – przyp. red.) miesięcznie emerytury. Dodała podczas wywiadu minister.

Warto przypomnieć, że to właśnie resort Elżbiety Rafalskiej wprowadził program 500 +. Część komentatorów uważa, że właśnie tego typu decyzje dają Rafalskiej miejsce w czołówce w rankingach oceny pracy ministrów w rządzie PiS, oraz w zestawieniach zaufania wśród obywateli.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY