Chrześcijanie najbardziej prześladowaną grupą wyznaniową na świecie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Chrześcijanie najbardziej prześladowaną grupą wyznaniową na świecie – tak wynika z globalnych badań przeprowadzonych przez organizacje pozarządowe. Badania wskazują, że co najmniej 250 milionów ludzi jest prześladowanych za wiarę w wielu miejscach globu.

Badanie zostało przeprowadzone przez Open Door i The Center for Studies on New Religion – są to organizacje pozarządowe. Badanie wykazuje, że mniej więcej co dziewiąty chrześcijan padł ofiarą jakichkolwiek ograniczeń spowodowanych wiarą w Boga.

Agencje przytaczają szokujące przykłady prześladowań i represji za wyznawanie swojej wiary. Najbardziej cierpią chrześcijanie, którzy zamieszkują kraje muzułmańskie. W wielu państwach zabrania się także wszelkich form kultu. Wyznawcy Chrystusa są dyskryminowani w pracy, w dostępie do nauki. Najbardziej szokujące są jednak pogromy dokonywane przez muzułmanów. Szczególne represje dotykają wierzących w tzw. Państwie Islamskim – bojownicy w największym stopniu przyczyniają się do zmniejszenia wspólnoty chrześcijańskiej.

Open Doors wykazuje, że chrześcijanie są prześladowani w 102 państwach na świecie. Najbardziej zagrożeni są w Korei Północnej, Somalii, Afganistanie, Pakistanie czy Iraku. Szokujące są także dane pochodzące z Syrii – w wyniku wojny do ucieczki było zmuszonych około 700 tysięcy chrześcijan. Ci, którzy nie zdołali ucieć byli zmuszeni przez ISIS do przejścia na islam.

Raport pt. „Prześladowanie chrześcijan. Czas powstrzymać to ludobójstwo” wykazuje, że najczęściej przyczyną prześladowań jest islamski fundamentalizm, ale także wewnętrzna polityka czy korupcja, która pozawala na bezkarną przemoc. Głos w sprawie zabrała Karina Walinowicz z Instytutu Ordo Iuris: Raport zawiera przede wszystkim opis dramatycznej sytuacji chrześcijan i innych mniejszości religijnych na terytorium Syrii i Iraku, postawienie jasnej tezy, że czyny popełniane przez wojowników ISIS wypełniają znamiona najcięższej formy zbrodni, zbrodni przeciwko ludzkości i zbrodni ludobójstwa oraz prawne propozycje ścigania ich sprawców na terenie Unii Europejskiej.

Autorzy raportu uznają terroryzm islamski i prześladowania chrześcijan za jedno z większych zagrożeń dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY