Robert Winnicki otrzymał Praemium Honoris Craesovianae

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Rafał Wujec

Robert Winnicki otrzymał odznaczenie Praemium Honoris Craesovianae podczas XXIII Światowego Zjazdu i Pielgrzymki Kresowian na Jasnej Górze.

Robert Winnicki, poseł na sejm RP, otrzymał z rąk 101 l. seniorki ruchu narodowego, pani Marii Mireckiej, Praemium Honoris Craesovianae. Nagroda przyznawana jest za wybitne zasługi w przywracaniu polskich Kresów narodowej pamięci, kształtowanie patriotycznych postaw polskiej młodzieży, obronę prawdy, godności Polski i polskiej racji stanu. Nagrodę przyznaje Światowy Kongres Kresowian.

Jak relacjonuje na portalu społecznościowym Robert Winnicki: Nagroda przyznana właśnie przez środowisko kresowe to dla mnie jedno z najmilszych i najważniejszych wyróżnień w życiu. Warto zaznaczyć, że w zeszłych latach odznaczenie Praemium Honoris Craesovianae otrzymali m.in.: Wojciech Kilar i ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Podczas XXIII Zjazdu i Pielgrzymki Kresowian na Jasną Górę środowisko narodowe reprezentowali Pani Maria Mirecka-Loryś, Robert Winnicki i Sylwester Chruszcz. Organizatorem przedsięwzięcia jest Światowy Kongres Kresowian z siedzibą w Bytomiu.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY