Zamieszki na manifestacji. Szarpanina KOD-u z Narodowcami w Radomiu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Yt.com/Ołek

W sobotę 24 czerwca Komitet Obrony Demokracji zorganizował manifestację pod hasłem „Radom ’76. Droga do wolności”. Naprzeciw manifestacji wyszli działacze Młodzieży Wszechpolskiej, którzy wtargnęli między demonstrujących z okrzykami „targowica”. Doszło do bijatyki. 

Spotkanie zaplanowano na dzień przed 41. rocznicą protestów robotniczych z 1976 roku, kiedy m.in. w Radomiu, Płocku i Ursusie robotnicy protestowali przeciwko ogromnym podwyżkom cen żywności. KOD swoją manifestację zorganizował na deptaku w Radomiu, przy ul. Żeromskiego, przed urzędem miejskim o godz. 14. Wtedy pod scenę przyszło kilkudziesięciu narodowców z Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego. Wcześniej narodowcy przeszli sprzed pomnika ks. Romana Kotlarza pod pomnik Czerwca ’76, ale ich przemarsz zakończył się po godz. 12.

Młodzież Wszechpolska zaczęła się wycofywać z miejsca zdarzenia. Wówczas doszło do zamieszek. Jak można zauważyć na umieszczonym w internecie nagraniu – mogły one zakończyć się tragicznie. Bijący się nawzajem kopali się i powalali się na ziemię – napisał w mailu do naszej redakcji pan Rafał, od którego otrzymaliśmy nagranie.

Opinie internautów w sprawie tego, kto był napastnikiem są podzielone.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY