Posłanka PO twierdzi, że „jest mało prawdopodobne”, by wśród uchodźców trafił się terrorysta. Dodaje również, że zamachu może dokonać także Polak!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikimedia

Joanna Mucha, posłanka Platformy Obywatelskiej, na swoim blogu w serwisie natemat.pl, opublikowała wpis dotyczący dyskusji o przyjmowaniu uchodźców. Zatytułowała go „Kaftan bezpieczeństwa”.

Co najbardziej boli w dyskusji o uchodźcach. I co jest w niej najważniejsze. Najbardziej boli mnie w rozmowie o uchodźcach wymazanie całego ludzkiego wymiaru ich obecności między nami i zmiażdżenie ich pod hasłem zagrożenia. Uchodźca równa się terrorysta, głosi propaganda PiSu – pisze we wstępie swojego tekstu Mucha.

Zastanówmy się, co jest bardziej prawdopodobne. Czy to, że jeden z uchodźców lub jego dziecko dokona w przyszłości zamachu terrorystycznego, czy też to, że zostanie dobrym lekarzem (których w Polsce brakuje) i uratuje wiele żyć? – pyta w jego dalszej części posłanka.

Mucha podkreśla również, że nie da się wprawdzie ze stuprocentową pewnością wykluczyć, iż wśród uchodźców nie trafi się zamachowiec. Dodaje jednak, że jest to „niezwykle mało prawdopodobne” i w całości uzależnione od pracy służb, które powinny zająć się weryfikacją przyjmowanych przez Polskę przybyszów.

Posłanka zauważa również, że terroryści mogą przybyć do naszego kraju także w inny sposób oraz, że – usiądźcie, tutaj pójdzie petarda – „nie można również wykluczyć, że radykalnej ideologii islamskiej odda się Polak z dziada, pradziada i dokona zamach”.

Dalsza długiego część tekstu popełnionego przez posłankę Muchę utrzymana jest w podobnym tonie. Wydaje się jednak, że przytoczonej wyżej cytaty najlepiej oddają jego sens. W całości mogą przeczytać go państwo.

Słowa posłanki Muchy skojarzyły się nam z niedawną wypowiedzią szefa „Wydarzeń”, Jarosława Gugały, który oświadczył, że nie ma dowodów na to, by muzułmanie wysadzali się w powietrze częściej niż chrześcijanie. Ludzie się wysadzają i mordują, niezależnie od tego jakiej są religii. Nie ma dowodów na to, że muzułmanie robią to częściej niż chrześcijanie. Oczywiście jest tak na świecie, że chrześcijanie w krajach muzułmańskich w tej chwili, bo niestety w islamie nastąpiła wielka radykalizacja, nacjonalizacja i szowinizm, są ofiarami muzułmanów. Już nie mówiąc o Żydach, którzy mają jeszcze gorsze problemy z muzułmanami – oświadczył doświadczony dziennikarz.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY