Walka o tożsamość narodową i wartości chrześcijańskie – IV Chrześcijański Kongres Społeczny [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Adrian Wykrota/głoswielkopolski.pl

W sobotę 17 czerwca w Warszawie odbył się IV Chrześcijański Kongres Społeczny. Wydarzenie zainicjowane przez Marka Jurka, Prezesa Prawicy Rzeczypospolitej, zgromadziło prelegentów związanych z mediami, polityką państwową i samorządową.

Zgodnie z zapowiedzią na Kongresie pojawili się m.in.: prof. Aleksander Stępkowski, Prezes Zarządu Instytutu “Ordo Iuris”, dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej, Marian Piłka, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Tomasz Rzymkowski, poseł na Sejm RP. Ponadto pojawili się publicyści – Łukasz Warzecha, Tomasz Terlikowski czy Weronika Kostrzewa. Media Narodowe obejmowały Kongres patronatem medialnym.

Prelegenci podkreślali istotę odbudowy patriotyzmu, która nadal trwa spowodowana wydarzeniami ostatniego półwiecza, kiedy pozostawaliśmy pod jarzmem komunizmu. Jednocześnie zwracali uwagę na odejście zachodnich państw i współczesnych społeczeństw od wartości chrześcijańskich, a także na możliwość walki o tożsamość narodową w obliczu współuczestnictwa w funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY