Decyzja metropolity krakowskiego w sprawie ks. Kazimierza Sowy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube.com

W związku ze skandalicznymi wypowiedziami ks. Kazimierza Sowy pojawiła się oficjalna decyzja metropolity krakowskiego, abp Marka Jędraszewskiego.

 

Metropolita krakowski zadecydował, że ks. Sowa musi powrócić do archidiecezji krakowskiej. Co ważne, decyzja została podjęta jeszcze przed wyciekiem nagrań z restauracji “Sowa i przyjaciele”. Informację ogłosił rzecznik prasowy metropolity, ks. Piotr Studnicki. W trakcie wypowiedzi oznajmił, że słowa wypowiedziane przez ks. Kazimierza Sowę, nie godzą się z powołaniem kapłańskim. To, że zostały wypowiedziane w rozmowie prywatnej nie zwalniają księdza z poszanowania kapłaństwa. Wedle rozporządzenia ksiądz Sowa musi powrócić do archidiecezji krakowskiej, do końca czerwca.

Decyzja została ogłoszona niebawem po ujawnieniu przez media rozmów ks. Sowy, które odbywał w restauracji “Sowa i przyjaciele”. Upublicznione taśmy mają związek z zapisem rozmów, które zostały udostępnione już w 2014 roku. Ksiądz Kazimierz Sowa nie ukrywał w nich sympatii do Platformy Obywatelskiej, czy niektórych polityków.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY