O możliwościach działalności polskiego nacjonalisty w XXI wieku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Husaria.

/ Fot. Facebook

W tekście tym zajmiemy się wskazaniem kilku współczesnych metod działalności z jakich może korzystać polski działacz nacjonalistyczny. By dobrze zobrazować pewne sposoby działania będziemy nawiązywać do tego jak radzili sobie narodowcy sprzed blisko 100 lat. Zanim jednak rozpoczniemy powyższą klasyfikację musimy zatrzymać się nad sylwetką współczesnego nacjonalisty by wskazać właściwe mu w naszej ocenie metody budowania własnego charakteru oraz specyficznej inteligenckiej osobowości.

Nowa inteligencja
Bycie nacjonalistą oznacza bycie osobą na konkretnym poziomie moralnym i intelektualnym dlatego też jego zadaniem jest ciągła praca nad sobą. Jest niemal oczywiste, że polski nacjonalista jest katolikiem, wobec tego jego etyka i moralność musi wypływać z Ewangelii. Musi być na tyle silny Wiarą by być przykładem dla innych oraz by z powodzeniem odpierać ataki zwolenników antycywilizacji oraz upadłych idei. W sferze intelektualnej zadaniem narodowca jest ciągłe kształcenie swej ideowości poprzez lekturę klasyków idei narodowej, ale nie tylko. By dobrze orientować się w świecie nacjonalista musi znać również systemy filozoficzne i polityczne wrogie jego obozowi. Wszystko to jest potrzebne by skutecznie wygrywać i stawiać swoje warunki w debacie publicznej. Jest to potrzebne wreszcie po to, by nasz ruch był kojarzony w społeczeństwie z inteligencją, a nie chuligaństwem. Dzięki temu będziemy uważani za kogoś kto ma coś do zaoferowania swej Ojczyźnie i będzie to coś więcej niż wykrzyczane dobrze nam znane frazesy kilka razy do roku. Podsumowanie powyższego jest jasne: nacjonalisto, pracuj nad sobą nieustannie!

Dostęp do źródeł
Dawniej nasi protoplaści idei narodowej mieli do dyspozycji tylko i wyłącznie biblioteki w kraju oraz naukowe pozycje zagraniczne, które musieli sobie sami tłumaczyć. Dziś nacjonalista ma powszechny dostęp do Internetu z każdego miejsca na ziemi, przez co ma dostęp do praktycznie darmowej ogromnej bazy wiedzy, np. książki w bibliotece może wypożyczać siedząc za ekranem komputera. Naprawdę warto korzystać z takich ogromnych możliwości, szybki dostęp do różnych tekstów jest niesamowitym ułatwieniem. Wyobraźmy sobie jak takie narzędzie jak Internet wykorzystywałby np. Jan Ludwik Popławski tworząc swoje pisma.

Zasięg przekazu idei
Kolejną rzeczą o jakiej warto wspomnieć jest zasięg idei narodowej. Przed wojną owy zasięg nasi endecy mogli budować praktycznie tylko poprzez prasę, którą potencjalny odbiorca musiał sobie kupić (jeśli oczywiście chciał). W XXI w. mamy możliwości promocji nacjonalizmu za darmo za pomocą mediów społecznościowych. Jest to ogromny potencjał, który nadal nie jest w naszym środowisku wystarczająco wykorzystywany. Jest nadzieja na poprawę, ponieważ cały czas coraz lepiej idzie promocja choćby Marszu Niepodległości. Powstaje również nowy projekt, który jeśli dobrze pójdzie będzie niesamowitą przeciwwagą dla mediów głównego nurtu, a mianowicie chodzi tu o stworzenie Mediów Narodowych.

Marsze, pikiety, konferencje
Bez wątpienia największym sukcesem jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju pochody jest Marsz Niepodległości. Teraz to wielka manifestacja kilkudziesięciu tysięcy ludzi, a dobrych kilka lat temu niewielki marsz, który miał znikomą ilość uczestników. To wydarzenie podniosło morale oraz dało nadzieję, że praca polskich narodowców nie idzie na marne. Poprzez pikiety oraz wszelkiego rodzaju konferencje prasowe działacze nabierają doświadczenia w prezentowaniu się opinii publicznej i jest to świetna metoda by zaistnieć w społeczeństwie oraz by promować prawe postawy na przykładzie etyki chrześcijańskiej oraz przywiązania do idei narodowej.

Krótkie zakończenie
Powyżej podano tylko kilka sposobów działalności nacjonalisty. Na pewno przyszłość przyniesie wiele innych problemów a zarazem możliwości, z którymi polski narodowiec będzie musiał sobie poradzić (o ile będzie w stanie) stosując się do krótkich wskazówek z drugiego akapitu. Małymi krokami uda się zdobyć więcej i więcej sympatyków nacjonalizmu. Trzeba mieć wiarę i chęci. CWP!

Łukasz Kurjaniuk

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY