FOG i niesamowita przygoda życia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Silna scena muzyczna i kulturalna jest fundamentem ruchu społecznego o profilu narodowym. Nie ulega wątpliwości, że FOG jest praktycznym i niezawodnym pomysłem na wsparcie narodowej sceny muzycznej. Jest przejściem na wyższy stopień w walce o kulturę i tożsamość Polaków.

Zaczęło się niewinnie, w czerwcu 2013 pierwszą edycją Festiwalu ,,Orle Gniazdo”. Warto podkreślić, że była to prymarna impreza takiego rodzaju w naszym kraju, która nie mogła obyć się bez nagonki liberalno-żydowskich mediów pokroju Gazety Wyborczej. Poza zmianą miejsca wszystko przebiegło zgodnie z założeniami organizatorów. Wydarzenie zgromadziło kilkaset osób, wśród których nie zabrakło gości z Węgier, Słowacji, Włoch, a nawet Norwegii. Otrzymali oni porządną dawkę muzyki narodowej w wykonaniu między innymi Obłędu, Irydiona, Rewolty, Legionu Twierdzy Wrocław, Tormenti, Old Firm czy Utolsó Védvonal. Dodatkową atrakcją były zajęcia sportowe, uczestnicy mogli spróbować swoich sił w zawodach w przeciąganiu liny. „Jak na złość”, całe wydarzenie przebiegło spokojnie, bez potrzeby interwencji panów w mundurach. Po zakończeniu wszyscy mieli nadzieję, że czas przyniesie ze sobą kolejne edycje wydarzenia.

Długo na decyzję organizatorów nie było trzeba czekać. Mimo kilku przeciwności losu odważnie podjęli zadanie kontynuowania wydarzenia rok później, tym razem w lipcu w tym samym miejscu – czyli Kępie w województwie łódzkim. Już od 2013 roku jest to ulubione miejsce fanów dobrego RAC-u, metalu, folku, zespołów OI’owych, czy nawet rozwijającego się narodowego hip-hopu. Odbyły się tam już 4 edycje Festiwalu, uczestnicy co roku wypełniają wszystkie miejsca na pobliskim polu namiotowym. Z edycji na edycję udział bierze większa ilość osób przyciągana przez narodową atmosferę, najlepsze zespoły tożsamościowe, oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji. Na przestrzeni lat 2013-16 poza polskimi wykonawcami, zagrały zespoły węgierskie, francuskie, czeskie, słowackie, białoruskie, niemieckie. Na przykład: Gasta Bellica, Kategorie C, Sadko, Hippie Raus, In Memoriam, Egészséges Fejbőr, Romantikus Erőszak, KMVII (ex Ultima Fontiera), Dead Generation, Randall Gruppe, Hobbit czy The Averzia.

Przerwy między koncertami wypełniane są przez zawody sportowe na przykład mecze piłki nożnej, przeciąganie liny, a nawet istnieje możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku lub wiatrówki. Jedną z większych atrakcji festiwalu są pokazy drużyn rekonstrukcyjnych, które bawią również najmłodszych uczestników. Dla osób lubujących się w wykładach, dyskusjach, bądź różnego rodzaju prelekcjach również istnieje możliwość zaangażowania się w organizowanych konferencjach. Nad wszystkim opiekę sprawuje pogotowie ratunkowe, prezentujące warsztaty prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Nie brakuje także giełdy patriotycznej z różnymi narodowymi gadżetami, od koszulek, bluz, przez wpinki, wisiorki, po książki i płyty.

Ze względu na rodziny z dziećmi najmłodszym czas wypełniają liczne zabawy i konkursy, czy to na najładniej namalowany obrazek patriotyczny, czy to na najładniej wyrecytowany wierszyk i wiele, wiele innych.

Jeśli kogoś zmęczy kilkugodzinne pogo pod sceną lub moc atrakcji będzie miał możliwość kupienia za symboliczną cenę bigosu, lub innego smakołyku robionego przez jedynych i niepowtarzalnych kucharzy z „Orlego Gniazda”.

Spora dawka konkretnej tożsamościowej muzyki, polskiej oraz zagranicznej. Do tego fantastyczna atmosfera w narodowym klimacie, spotkania ze znajomymi, nawiązanie nowych przyjaźni być może i na całe życie, ideowe dyskusje, wymiana doświadczeń na temat działalności w różnych nacjonalistycznych organizacjach, wspólne śpiewy, niezapomniane pogo, integracja z nacjonalistami z Czech, Francji, Włoch, Słowacji oraz naszymi braćmi z Węgier. Najprościej podsumowując – spędzenie niezapomnianego czasu ze wspaniałą narodową rodziną jest bezcenne.

Dodatkowo wielbicieli przyrody chcących się zrelaksować może zachęcić piękna przyroda Kępy, pola złocące się dojrzewającym zbożem, łąki i spokój okolicy, którymi będą zachwyceni. Kolejną motywacją jest miłe podejście mieszkańców, którzy wbrew nagonkom sami mieli już niejednokrotną okazję przekonać się jak wygląda największa i najlepsza impreza tożsamościowa w Polsce.

Wszyscy z niecierpliwością odliczamy dni do V już w tym roku edycji Festiwalu.
(14-16 lipca)
Zapowiadają się fantastyczne koncerty, na których już wiadomo, że zagrają: KMVII, All Bandits, Gan, Obłęd, Romantikus Erőszak, Legion Twierdzy Wrocław, Nordica, Kategorie C oraz Bujak. Reszta na razie jest niespodzianką, ale z niecierpliwością czekamy na więcej!
Jedno jest pewne, kto był obecny, chociaż raz – wróci ponownie, jeśli nie był, na prawdę warto spróbować.
Do zobaczenia!

Joanna Przywara

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY