REKLAMA

Szwecja: „Epidemia” podpaleń samochodów – spektakularne pożary w Goeteborgu

Szwecja: „Epidemia” podpaleń samochodów – spektakularne pożary w Goeteborgu

Tylko tej nocy podpalono w Goeteborgu co najmniej 88 samochodów. Podpaleń dokonały grupy zamaskowanych na czarno młodych ludzi.

REKLAMA

Jak podaje szwedzka policja podobne pożary są wywoływane każdej nocy. Mieszkańcy są mocno zaniepokojeni takim stanem rzeczy – służby twierdzą, że nie są to pojedyncze przypadki, ale „epidemia”.

Kilku świadków zeznaje o głośnym huku i biciu szkła w okolicy Mariehäll – policja poinformowała o ostatnim podpaleniu samochodu. Samochody płoną w rejonie sztokholmskim każdej nocy w różnych miejscach – alarmują służby.

Szwecja wydaje broszurę: „Przygotuj się na wojnę”. Ostatni raz wydrukowano taki dokument w 1961 roku

W nocy z poniedziałku na wtorek samochody płonęły także w w mieście Trollhaettan, położonym 75 kilometrów na północ od Goeteborga. Policja twierdzi, że ataki mogły być skoordynowane, jednak jak poinformowały służby – nie udało się jak dotąd złapać sprawców podpaleń.

Szwedzkie służby nie wykluczają, że podpaleń dokonują imigranci. Szwecja ma coraz poważniejszy problem z imigrantami – to jeden z krajów, który najbardziej odczuwa skutki gigantycznego napływu imigrantów. W Szwecji, jeszcze niedawno uznawanej za oazę bezpieczeństwa, są takie miejsca, które omija nawet policja. To dzielnice opanowane przez wyznawców Islamu, którzy nie chcą się integrować.

MediaNarodowe/radiomaryja

 

REKLAMA

Komentarze