„A co z dezerterami z Ukrainy, którzy chcą być polskimi policjantami?”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Poseł Grzegorz Płaczek / zdjęcie: materiały prasowe Konfederacji

Poseł Grzegorz Płaczek na platformie X zwrócił uwagę na jedną niezwykle istotną sprawę, jeżeli chodzi o pomysł zatrudniania Ukraińców w Polskiej Policji. Chodzi o to, że wówczas trzeba by przyznać takim osobom polskie obywatelstwo!

Jak zauważa poseł Konfederacji zgodnie z Art. 25. „Ustawy o policji”, służbę w Policji może pełnić wyłącznie „OBYWATEL POLSKI O NIEPOSZLAKOWANEJ OPINII.

I dodaje:
Czyli rozumiem, że (działając zgodnie z zapisami Ustawy) wszystkim Ukraińcom, którzy zechcą wcielić się do polskiej Policji, będziemy dawać polskie obywatelstwo? Czy może będzie zmiana Ustawy?

Zwraca również uwagę na jeszcze jeden problem:
A co z dezerterami z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce i chcą zostać „polskimi policjantami” (a wiemy, że takich mężczyzn jest sporo)? Czy można powiedzieć, że takie osoby mają „nieposzlakowaną opinię”?

Poseł Płaczek zadaje dalej pytania, które w tej sprawie budzą jego wątpliwości:
Czy może Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pójdzie jeszcze dalej i stworzy specjalne służby mundurowe składające się z obywateli Ukrainy w Polsce, aby obejść „Ustawę o policji”? To byłoby nawet ciekawe – obywatele Ukrainy w policyjnych mundurach kontrolowaliby polskich obywateli w ich własnym kraju. Przyznam, że intrygująca koncepcja.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY