REKLAMA

Prezydent desygnował Jadwigę Emilewicz na wicepremiera

Prezydent desygnował Jadwigę Emilewicz na wicepremiera

W czwartek na wniosek Premiera Mateusza Morawieckiego, Prezydent Andrzej Duda desygnował minister rozwoju Jadwigę Emilewicz na nowego wicepremiera. Zastąpiła ona tym samym na tym stanowisku prezesa Porozumienia Jarosława Gowina, który podał się w poniedziałek do dymisji.

REKLAMA

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że Prezydent Andrzej Duda na wniosek Mateusza Morawieckiego desygnował na funkcję wicepremiera Jadwigę Emilewicz. Dotychczas pełniła ona rolę ministra rozwoju.

Zobacz także: Duda o aborcji i głosowaniu korespondencyjnym

Zastąpiła ona na tym stanowisku prezesa partii Porozumienie Jarosława Gowina – wchodzi w skład Zjednoczonej Prawicy. Stało się tak ze względu na dymisję byłego ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Przyczyną tej decyzji byłego wicepremiera była porażka w negocjacjach w temacie przesunięcia wyborów prezydenckich.

Jadwiga Emilewicz na swoim koncie na Twitterze napisała, iż bierze odpowiedzialność za nową funkcję w rządzie – „Powołanie na funkcję wicepremiera rządu RP traktuję jako zobowiązanie do tego, abyśmy szczególnie dzisiaj dbali o to, żeby w tak trudnych czasach nikt nie miał poczucia, że został pozostawiony sam sobie”.

https://twitter.com/JEmilewicz/status/1248192552332918786

interia/pap

REKLAMA

Komentarze