REKLAMA

Powstanie polska zjednoczona partia lewicowa. Razem osobno

Powstanie polska zjednoczona partia lewicowa. Razem osobno

Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Wiosna Roberta Biedronia łączą się. Partia Razem tradycyjnie będzie osobno. Co dalej z Lewicą?

Rada Krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej zgodziła się na to, o czym mówiło się już od dawna i co potwierdzali już politycy lewicy, na czele z przewodniczącym SLD, Włodzimierzem Czarzastym. Lewica chce się jednoczyć. Kilka dni temu zdecydowano, że trzy partie lewicowe, które weszły do Sejmu z komitetu SLD, utworzą jeden klub parlamentarny.

Będzie w nim SLD oraz Wiosna Roberta Biedronia. Chociaż mówiło się, że Partia Razem założy własne koło, wygrał pragmatyzm. Razem zrezygnowało ze swojej niepodległości za funkcję wiceprzewodniczącego klubu, a podobno nawet za swojego kandydata na prezydenta kraju. Teraz kolejnym krokiem jest powstanie „polskiej zjednoczonej partii lewicowej”.

ZOBACZ TAKŻE: Wontor z SLD: „Komunizm jest dla mnie najlepszym systemem jaki istnieje”

Nową partię ma utworzyć SLD i Wiosna Roberta Biedronia. Nie wiadomo jeszcze jak będzie nazywało się nowe ugrupowanie. Na pewno jednak nie „Lewica” (taki szyld lewicowcy reklamowali w wyborach), gdyż „ktoś już chce zarejestrować taką partię”, jak poinformował Czarzasty. Partia Razem nie wejdzie do nowej partii. Razemici zachowują się jak dziewczyna, która się „puszcza, ale tylko trochę”.

REKLAMA

Komentarze