Powstanie polska zjednoczona partia lewicowa. Razem osobno

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ wp.pl

Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Wiosna Roberta Biedronia łączą się. Partia Razem tradycyjnie będzie osobno. Co dalej z Lewicą?

Rada Krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej zgodziła się na to, o czym mówiło się już od dawna i co potwierdzali już politycy lewicy, na czele z przewodniczącym SLD, Włodzimierzem Czarzastym. Lewica chce się jednoczyć. Kilka dni temu zdecydowano, że trzy partie lewicowe, które weszły do Sejmu z komitetu SLD, utworzą jeden klub parlamentarny.

Będzie w nim SLD oraz Wiosna Roberta Biedronia. Chociaż mówiło się, że Partia Razem założy własne koło, wygrał pragmatyzm. Razem zrezygnowało ze swojej niepodległości za funkcję wiceprzewodniczącego klubu, a podobno nawet za swojego kandydata na prezydenta kraju. Teraz kolejnym krokiem jest powstanie “polskiej zjednoczonej partii lewicowej”.

ZOBACZ TAKŻE: Wontor z SLD: “Komunizm jest dla mnie najlepszym systemem jaki istnieje”

Nową partię ma utworzyć SLD i Wiosna Roberta Biedronia. Nie wiadomo jeszcze jak będzie nazywało się nowe ugrupowanie. Na pewno jednak nie “Lewica” (taki szyld lewicowcy reklamowali w wyborach), gdyż “ktoś już chce zarejestrować taką partię”, jak poinformował Czarzasty. Partia Razem nie wejdzie do nowej partii. Razemici zachowują się jak dziewczyna, która się “puszcza, ale tylko trochę”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY