REKLAMA

Koalicja Obywatelska zaczyna podszczypywać Szymona Hołownię

Koalicja Obywatelska zaczyna podszczypywać Szymona Hołownię

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki rozpoczyna podszczypywanie Szymona Hołowni przez Koalicję Obywatelską. Czy PO obawia się konkurencji?

Wydawało się, że start Szymona Hołowni, wieloletniego pracownika TVN i koncesjonowanego katolika w wydaniu liberalnym, jest żartem lub plotką. Wygląda na to, że robi się coraz poważniej. Jakiś czas temu Szymon Hołownia zakończył współpracę z TVN, podobno pozyskuje sponsorów, tworzy sztab i robi objazd po kraju. Jak to się mówi – „z picu zrobiło się bez picu”. Kąśliwa uwaga marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego, wydaje się to potwierdzać.

REKLAMA

Polityk Koalicji Obywatelskiej wypowiedział się nt. ewentualnego startu Hołowni: „Nie jestem przekonany, czy to rzeczywiście jest do końca kandydat obywatelski, czy też raczej kandydat promowany przez lobby finansowe”. Oznacza to dwie rzeczy: że za Hołownią stoi ktoś bardzo bogaty (mówiło się o Dominice Kulczyk) i że Koalicja Obywatelska boi się utraty głosów. Rozbicie liberalnego elektoratu na dwóch kandydatów mogłoby wzmocnić Władysława Kośniaka-Kamysza oraz kandydata Lewicy, a PO panicznie boi się utraty pozycji „pierwszej wśród opozycji”.

ZOBACZ TAKŻE: Lewica w natarciu. „Proponuję spróbować utrzymać się za 9 tys. zł”

Będziemy informować o rozwoju problemu z kolejnym tworem mediów. Podobne projekty w przeszłości pt. Ryszard Petru czy Robert Biedroń skończyły się całkowitą kompromitacją medialnych poszukiwaczy „polskiego Emmanuela Macrona”. Czy i tak będzie tym razem? W sondażach prezydenckich zdecydowanie prowadzi obecny prezydent RP, Andrzej Duda. Warto jednak przypomnieć sondaże Bronisława Komorowskiego, który miewał nawet 70% poparcia. Jak to się skończyło wszyscy wiemy.

REKLAMA

Komentarze