Koalicja Obywatelska zaczyna podszczypywać Szymona Hołownię

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki rozpoczyna podszczypywanie Szymona Hołowni przez Koalicję Obywatelską. Czy PO obawia się konkurencji?

Wydawało się, że start Szymona Hołowni, wieloletniego pracownika TVN i koncesjonowanego katolika w wydaniu liberalnym, jest żartem lub plotką. Wygląda na to, że robi się coraz poważniej. Jakiś czas temu Szymon Hołownia zakończył współpracę z TVN, podobno pozyskuje sponsorów, tworzy sztab i robi objazd po kraju. Jak to się mówi – “z picu zrobiło się bez picu”. Kąśliwa uwaga marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego, wydaje się to potwierdzać.

Polityk Koalicji Obywatelskiej wypowiedział się nt. ewentualnego startu Hołowni: “Nie jestem przekonany, czy to rzeczywiście jest do końca kandydat obywatelski, czy też raczej kandydat promowany przez lobby finansowe”. Oznacza to dwie rzeczy: że za Hołownią stoi ktoś bardzo bogaty (mówiło się o Dominice Kulczyk) i że Koalicja Obywatelska boi się utraty głosów. Rozbicie liberalnego elektoratu na dwóch kandydatów mogłoby wzmocnić Władysława Kośniaka-Kamysza oraz kandydata Lewicy, a PO panicznie boi się utraty pozycji “pierwszej wśród opozycji”.

ZOBACZ TAKŻE: Lewica w natarciu. “Proponuję spróbować utrzymać się za 9 tys. zł”

Będziemy informować o rozwoju problemu z kolejnym tworem mediów. Podobne projekty w przeszłości pt. Ryszard Petru czy Robert Biedroń skończyły się całkowitą kompromitacją medialnych poszukiwaczy “polskiego Emmanuela Macrona”. Czy i tak będzie tym razem? W sondażach prezydenckich zdecydowanie prowadzi obecny prezydent RP, Andrzej Duda. Warto jednak przypomnieć sondaże Bronisława Komorowskiego, który miewał nawet 70% poparcia. Jak to się skończyło wszyscy wiemy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY