REKLAMA

Katolicki kapłan zaatakowany przez hinduistów, a następnie aresztowany za rozruchy

Katolicki kapłan zaatakowany przez hinduistów, a następnie aresztowany za rozruchy

W ubiegły czwartek hinduistyczna grupa młodych fundamentalistów napadła na katolickiego ks. Vincenta Pereirę. Kapłan został następnie aresztowany przez policję stanu Uttar Pradesh w Indiach na podstawie oskarżenia o doprowadzenie do rozruchów i zakłócanie porządku publicznego złożonego przez jego napastników.

Za atakiem na ks. Pereirę stoi fundamentalistyczna grupa młodzieżowa „Yuva vahini”, założona w 2002 r. przez hinduskiego ascetę, który został politykiem. Powodem była najprawdopodobniej popularność, jaką cieszył się kapłan wśród hinduistów. Prowadzi on bowiem modlitwy dla około 1500 osób, większość z nich to zainteresowani chrześcijaństwem hinduiści.

Brak obrazka

Czytaj także: Kardynał Piacenza o prześladowaniu chrześcijan: “Milczenie również jest grzechem”

Jednym z celów fundamentalistycznej  grupy jest nawrócenie chrześcijan z powrotem na hinduizm. Kampania przeciwko chrześcijanom nasiliła się w 2017 roku, kiedy do władzy doszła prohinduistyczna partia Bharatiya Jonata. Policja w samym stanie Uttar Pradesh oskarżyła ponad 270 chrześcijan o szerzenie kłamstw na temat hinduizmu oraz oszukiwanie ludzi w próbach nawrócenia ich na chrześcijaństwo.

Zobacz także:

REKLAMA

Komentarze