REKLAMA

Kardynał Piacenza o prześladowaniu chrześcijan: „Milczenie również jest grzechem”

Kardynał Piacenza o prześladowaniu chrześcijan: „Milczenie również jest grzechem”

Kardynał Mauro Piacenza, przewodniczący Papieskiego Dzieła Pomocy „Kirche in Not” (Pomoc Kościołowi w Potrzebie), zabrał głos w sprawie problemu prześladowania chrześcijan na świecie.

REKLAMA

Duszpasterz zwracał uwagę, iż mówienie o prześladowaniu wyznawców Chrystusa jest obowiązkiem sumienia- Papież Franciszek wyraźnie przypomina, że milczenie również jest grzechem- komentuje duchowny.

Kard. Piacenza poruszył również niezwykle istotne zagadnienie, jakim jest dyskryminacja chrześcijan. Chodzi tu o to, aby odmówić uznania wszystkiemu, co nosi w sobie cechy historyczne, społeczne i kulturalne oparte na chrześcijaństwie. Duchowny nazywa to zjawisko prześladowaniem prowadzonym w „aksamitnych rękawiczkach”- Jeśli nawet takie prześladowanie nie jest jeszcze przemocą, to jego działanie jest niszczycielskie- komentuje kardynał.

Przypomnijmy, iż międzynarodowe katolickie dzieło pomocy „Kirche in Not” (Pomoc Kościołowi w Potrzebie PKWP) działa od 1947 roku. Z inicjatywy papieża Piusa XII założył je pochodzący z Holandii norbertanin o. Werenfried van Straaten.

 

gosc.pl

REKLAMA

Komentarze