Warszawa. W Muzeum Wyklętych rusza cykl debat

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Żołnierze V Wileńskiej Brygady AK

Żołnierze V Wileńskiej Brygady AK / Fot. Wikipedia

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie rozpocznie się dziś cykl debat poświęconych kulisom walki z komunizmem.
  • W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie rozpocznie się w środę cykl debat poświęconych kulisom walki z komunizmem.
  • Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie podziemnej działalności edukacyjnej prowadzonej w ramach Towarzystw Kursów Naukowych.
  • Kolejne dyskusje, skupiać się będą wokół Wolnych Związków Zawodowych czy 40. rocznicy drugiej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski.
  • Zobacz także: Wicepremier Chin zapowiedział powrót do normalności. “Jesteśmy otwarci na świat i inwestycje”

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie rozpocznie się w środę cykl debat poświęconych kulisom walki z komunizmem. Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie podziemnej działalności edukacyjnej prowadzonej w ramach Towarzystw Kursów Naukowych. Gremia te przełamywały komunistyczną narrację w nauce.

W środowej debacie wezmą udział historycy z Instytutu Pamięci Narodowej: dr Tomasz Kozłowski i dr Grzegorz Waligóra.

Kolejne dyskusje, jak poinformował dyrektor muzeum, Filip Musiał, skupiać się będą wokół Wolnych Związków Zawodowych czy 40. rocznicy drugiej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Omawiane będę również inne przełomowe wydarzenia.

Na pewno będziemy chcieli rozmawiać o marcu 1968 roku i o tym, na ile ten marzec 1968 roku w Warszawie różnił się od tego, jaki był w innych miastach akademickich PRL-u. Z pewnością będziemy chcieli rozmawiać o „Wiośnie Solidarności”, a więc o strajkach z kwietnia, maja 1988 roku, które są nieco zapomniane, a które miały fundamentalne znaczenie dla całego tego procesu, który ostatecznie prowadził do Okrągłego Stołu i kontraktowych wyborów z czerwca 1989 roku 

– przekazał Filip Musiał dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Organizatorami debaty są Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY