Kto zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski?

materiał partnerski
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Mistrzostwa Świata w Katarze z udziałem naszej reprezentacji zakończyły się na początku grudnia. Od tego czasu w polskich mediach trwa dyskusja na temat nowego szkoleniowca. Na jaką kandydaturę zdecyduje się Cezary Kulesza w swoim drugim wyborze w roli prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej? Kto aktualnie jest faworytem w opinii zakładów bukmacherskich?

Sukces na boisku, kompromitacja poza nim

Z dniem 31 grudnia 2022 roku Czesław Michniewicz zakończył swoją rolę trenera reprezentacji Polski. Były już szkoleniowiec, zrealizował wszystkie postawione przed nim cele, jednak nie utrzymał stanowiska ze względu na styl gry, a także aferę premiową. Michniewiczowi udało się wywalczyć awans w barażowym starciu ze Szwedami, następnie utrzymać naszą drużynę w najwyższej dywizji Ligi Narodów, a także po raz pierwszy od 36 lat wyprowadzić naszą kadrę z fazy grupowej mundialu. Te osiągnięcia szybko poszły jednak w zapomnienie po tym, jak kibica zwrócili uwagę na fatalny styl gry, a także w mediach pojawiła się informacja na temat afery premiowej, w którą zamieszany był bezpośrednio nasz szkoleniowiec.

Polski Związek Piłki Nożnej w grudniu poinformował, że kontrakt obecnego selekcjonera nie zostanie przedłużony. Tym samym media zaczęły się prześcigać w kolejnych kandydaturach dotyczących nowego trenera. Kto aktualnie ma największe szanse na objęcie tego stanowiska? Zakłady bukmacherskie wskazują, że w gronie głównych faworytów znajduje się trójka obcokrajowców. Na podstawie proponowanych kursów największe szanse wydaje się mieć były selekcjoner reprezentacji Szwajcarii, czyli Vladimir Petković. Wysoko znajduje się również kandydatura byłego trenera Korei Południowej, czyli Paulo Bento. Nie można także zapominać o 3 opcji, która jednak ma coraz mniejsze szanse powodzenia ze względu na problemy z wykupieniem kontraktu. Mowa tutaj oczywiście o trenerze, który ma polskie korzenie i prowadził Arabię Saudyjską na ostatnim mundialu. Herve Renard mógłby być ciekawym wyborem, ale jednocześnie skomplikowanym pod względem kontraktu z obecną kadrą.

Polak czy obcokrajowiec?

W tym miejscu warto również przedstawić ostatnie słowa Cezarego Kuleszy, który jednak sporo manipuluje mediami. Jeszcze jakiś czas temu wspominał, że kilku polskich szkoleniowców znajduje się w gronie kandydatów, a teraz uznał, że:

– Mamy kilka kandydatur, wszystkie pochodzą z zagranicy. Przeprowadziliśmy rozmowy z kilkoma trenerami. Analizujemy przeszłość, rozmawiamy o stylu gry, merytorycznie sprawdzamy każdy detal. Chcemy znać także ich słabe strony. Wybór musi być skuteczny, dlatego poprzedzamy go analizą. A to nie trwa jeden dzien. W tej chwili żaden z polskich trenerów nie jest brany pod uwagę.

Co jednak istotne z punktu widzenia typerów, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie, Kulesza potwierdził również, że aktualnie znajduje się 3 głównych kandydatów:

-Można powiedzieć, że jest trzech kandydatów. Mamy jeszcze kilku na “ławce rezerwowych.

W ostatnich dniach największe zamieszanie w polskich mediach zrobiła kandydatura Stevena Gerrarda, o której poinformował Tomasz Włodarczyk, jednak na podstawie ostatnich doniesień wydaje się, że ten wybór nie dojdzie do skutku. Zakłady bukmacherskie wskazują, że największe szanse ma Petković.

Kandydaci na trenera kadry według bukmachera:

  • Vladimir Petković
  • Herve Renard
  • Michał Probierz
  • Jan Urban
  • Marek Papszun
  • Nenad Bjelica
  • Andrij Szewczenko
  • Paulo Bento
  • Maciej Skorża

Deadline na wybór

Oficjalnie nowy trener reprezentacji Polski ma zostać zatwierdzony na zarządzie. Polskiego Związku Piłki nożnej, który odbędzie się 25 stycznia. Oznacza to, że kibice prawdopodobnie muszą uzbroić się jeszcze w dwutygodniową cierpliwość. Pewne jest za to to, że debiut nowego trenera odbędzie się 24 marca w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy w 2024 roku przeciwko reprezentacji Czech na wyjeździe. Będzie to prawdopodobnie najtrudniejsze starcie dla naszej kadry podczas tych eliminacji, dlatego też nowy trener nie będzie miał łatwego zadania, co widać po kursach od zakładów bukmacherskich.

Celem nowego selekcjonera bez wątpienia będzie wywalczenie awansu na mistrzostwa Europy w 2024 roku, ale oprócz tego rozwijanie naszej kadry. Czesław Michniewicz nie ukrywał, że dla niego najważniejszym zadaniem były wyniki, a niekoniecznie spoglądał na długoterminową fazę rozwoju naszej drużyny. Doskonale było to widać podczas dopiero co zakończonych Mistrzostw Świata w Katarze.

Kiedy zostanie wybrany nowy trener?

Cezary Kulesza poinformował, że decyzja o wyborze nowego szkoleniowca zapadnie 25 stycznia.

Nowy trener zadebiutuje 24 marca w starciu z Czechami.

Czynniki wpływające na wybór

Nie ma wątpliwości, że wybór nowego selekcjonera reprezentacji Polski to bardzo skomplikowana decyzja, przed którą stoi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Co by nie mówić? W poprzednim przypadku udało mu się dokonać słusznego wyboru, ponieważ Czesław Michniewicz wywalczył awans na Mistrzostwa Świata w Katarze, a następnie po raz pierwszy od 36 lat awansował do fazy pucharowej. Gdyby wziąć pod uwagę suche statystyki, to nie ma wątpliwości, że stanął na wysokości zadania. Sytuacja skomplikowała się jednak po aferze premiowej, dlatego też w przypadku wyboru nowego selekcjonera prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej musi spoglądać również na czynniki pozaboiskowe. Kluczowa będzie tutaj prawdopodobnie chęć rozwoju naszej kadry, a także długoterminowy pomysł. Wątpliwe, aby Kulesza po raz drugi zdecydował się na opcję wynikową, gdzie najważniejsze będą punkty i nawet w meczach eliminacyjnych Polska będzie grać antyfutbol, mając korzystny wynik.

Prawdopodobnie spory wpływ na wybór nowego selekcjonera będzie miał również Robert Lewandowski. Najważniejszy piłkarz reprezentacji Polski bez wątpienia zostanie skonsultowany przez aktualnego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Aktualny napastnik FC Barcelony może pomóc Kuleszy w dokonaniu słusznego wyboru, ale rozmowa ze „starszyzną” naszej drużyny bez wątpienia się odbędzie.

Po ostatnich wypowiedziach prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej można zakładać, że nowym selekcjonerem naszej kadry zostanie obcokrajowiec. Taka deklaracja mocno wpłynęła na kursy proponowane przez zakłady bukmacherskie online. Pamiętaj, że oferta na nowego trenera reprezentacji Polski jest już dostępna i możesz obstawiać poszczególne opcje.

Na naszej stronie znajdziesz również najnowsze wiadomości ze świata.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY