Top 4 transferów cybersportowych w grudniu 2022

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Scena cybersportu w grudniu była bardzo bogata w niespodziewane zmiany składów. Zebraliśmy pięć najgłośniejszych transferów miesiąca, o których najwięcej mówiło się w mediach i na portalach społecznościowych.

Na stronie https://ggbetaff.com/ sprawdzisz, jak dołączyć do programu afiliacyjnego i zostać partnerem firmy GGBet.

Poniżej porozmawiamy o takich transferach e-sportowych:

  1. Dota 2: XinQ i Faith_bian odchodzą z PSG.LGD
  2. CS:GO: KennyS odchodzi z G2 Esports
  3. Valorant: ex-FPX Esports przenosi się do Natus Vincere 
  4. League of Legends: całkiem rozpadła się ekipa DRX

XinQ i Faith_bian opuścili PSG.LGD 

Po The International 2022 scena profesjonalna Dota 2 ruszyła z impetem, gdyż drużyny zaczęły formować nowe składy, by jak najwcześniej rozpocząć przygotowania do nadchodzącego sezonu. Doszło do wielu głośnych przetasowań, ale jednym z najważniejszych jest odejście XinQ i Faith_bian z PSG.LGD. 

Obaj gracze odeszli tego samego dnia, pozostawiając zespół bez ofensywnego i wspierającego graczy. XinQ podobno szuka nowej drużyny, natomiast Faith_bian zdecydował się na całkowite zakończenie kariery. Ponadto swoją nieaktywność ogłosił Ame, inny zawodnik PSG.LGD, który jest uważany za jednego z najlepszych zawodników curry w regionie.

Odejście XinQ i Faith_bian faktycznie zagraża zakończeniu ery dominacji PSG.LGD na chińskiej scenie. Zresztą ta drużyna przez kilka lat była uważana za jedną z najsilniejszych na świecie. Owszem, nigdy nie udało im się wygrać The International, ale w ostatnich turniejach tej serii zajmowali bardzo wysokie miejsca. 

Drużyna dwukrotnie (w 2018 i 2021 roku) dotarła do finału The International. Na ostatnich Mistrzostwach Świata w Singapurze ekipa PSG.LGD zajęła dopiero 5-6 miejsce, co wielu kibiców odebrało jako porażkę. Zarząd klubu i sami zawodnicy zdawali sobie chyba wtedy sprawę, że obecny skład ma już za sobą szczyt możliwości i dla dalszego postępu konieczne są przetasowania.

KennyS odchodzi z G2 Esports

Legendarny francuski sharpshooter KennyS ostatecznie opuścił skład G2 Esports CS:GO. Zaczął grać dla klubu w lutym 2017 roku, ale w marcu 2021 roku stracił miejsce w głównym rosterze i przeszedł w stan nieaktywności. Przez niemal półtora roku KennyS pozostawał związany kontraktem z G2 Esports, ale faktycznie pełnił rolę streamera tej organizacji. KennyS nie miał zbyt wiele praktyki w graniu, nie licząc kilku meczów pokazowych i turnieju IEM Season XVI Winter w grudniu 2021 roku. Wtedy zastąpił Nexa, który miał problemy z wizą.

Po półtora roku KennyS w końcu opuścił G2 Esports i od razu znalazł sobie nową drużynę. Zaczął już grać dla Team Falcons, francuskiego składu organizacji eSportowej z siedzibą w Arabii Saudyjskiej. 27-letni snajper będzie grał w Team Falcons u boku NBK- który wcześniej był kolegą Kenny’egoSa w różnych składach.

ex-FPX Esports do Natus Vincere

Członkowie lig afiliowanych Valoranta kontynuują formowanie składów na nadchodzący sezon turniejowy. W grudniu potwierdziły się plotki, że roster FunPlus Phoenix, który pozostał bez slotu od Riot Games, będzie grał dla innego klubu. I tak też się stało: niemal kompletny roster ANGE1 przeniósł się do Natus Vincere. 

Z oryginalnego składu FunPlus Phoenix tylko ardiis postanowił kontynuować swoją karierę w Ameryce Północnej i przeniósł się do NRG. Szybko jednak został godnie zastąpiony. Piątym zawodnikiem w drużynie jest cNed z Turcji, który w zeszłym roku z Acendem wygrał VALORANT Champions 2021. Nowy roster NAVI wygląda bardzo sprawnie. Po wygraniu VCT 2022: Stage 2 Masters Copenhagen, skład ANGE1 zajął czwarte miejsce w VALORANT Champions 2022, a z doświadczonym cNedem skład może powalczyć o wyższe pozycje.

Całkowite odnowienie składu DRX jest sporym zaskoczeniem dla fanów League of Legends. Dopiero co reprezentacja zdobyła tytuł mistrza świata w 2022 roku, a już kilka miesięcy później jej zawodnicy rozpierzchli się do innych drużyn. To dziwne, bo zazwyczaj skuteczne rostery zdolne do wygrywania dużych turniejów starają się trzymać razem. W przypadku DRX zawodnikom po prostu skończyły się kontrakty i postanowili poszukać innych możliwości kontynuowania kariery.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY