Warszawa: Policyjny pościg za Gruzinami, którzy dokonali kradzieży

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Stołeczni policjanci wydziału ruchu drogowego podczas pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, obywateli Gruzji, podejrzanych o dokonanie kradzieży szczególnie zuchwałej. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu mieli przeciąć oponę w innym pojeździe skąd dokonali kradzieży saszetki z zawartością pieniędzy w obcej walucie i dokumentów.

Policjanci otrzymali informację, że na warszawskim Bemowie doszło do kradzieży szczególnie zuchwałej. Ze wstępnych informacji wynikało, że dwóch mężczyzn działało wspólnie i w porozumieniu. Mieli oni przeciąć oponę w peugeocie i dokonać kradzieży saszetki z zawartością pieniędzy i dokumentów. Zaraz po tym oboje odjechali volkswagenem z piskiem opon.

W tym samym czasie policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli pojazd i od razu ruszyli za nim w pościg. Kierujący volkswagenem jechał pasem awaryjnym i wyprzedzał inne pojazdy z dużą prędkością, nie sygnalizował manewrów kierunkowskazem, wykonywał je dynamicznie. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego i pasażera. Obaj zachowywali się nerwowo i próbowali wysiąść z auta.

Na miejsce przyjechały inne patrole policyjne. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że volkswagen ma założone podrobione tablice rejestracyjne, a pod spodem znajdowały się oryginalne. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny, w pojeździe policjanci ujawnili skradzione pieniądze i dokumenty. Komplet dokumentów trafił do śledczych z komisariatu na Bemowie, którzy gromadzili materiał dowodowy.

Czytaj więcej: Zmarła legenda futbolu. Pele – bohater i duma Brazylii

Gruzini usłyszeli zarzut zuchwałej kradzieży

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej w zbiegu z uszkodzeniem mienia działając wspólnie i w porozumieniu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie. Za popełnione wykroczenia kierujący odpowie przed sądem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY