Poznaj historię legalizacji mordowania nienarodzonych dzieci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Okładka książki Dariusza Żuk-Olszewskiego „Licencja na zabijanie. Historia legalnych aborcji od zbrodni sowieckich po czasy współczesne”.

Okładka książki Dariusza Żuk-Olszewskiego „Licencja na zabijanie. Historia legalnych aborcji od zbrodni sowieckich po czasy współczesne”. / Fot. Wydawca

Aborcja to ordynarne morderstwo. Podczas aborcji zabijany jest niewinny i bezbronny człowiek. Nikt nie ma prawa zabijać niewinnych ludzi – zabijać można tylko dorosłych sprawców ciężkich przestępstw (morderstw, sadystycznych gwałtów, pedofilów itp.). Usprawiedliwieniem dla zabicia człowieka nie może być to, że istnienie zabijanego nie podoba się zleceniodawcy mordu, nie może być to, że zabijany podejrzewany jest (najczęściej niesłusznie) o bycie chorym lub niepełnosprawnym, nie może być to, że ma rodzica, który popełnił zbrodnię, czy to, że w opinii jakiegoś lekarza istnienie zabijanego zagraża życiu matki.

Zobacz także: Szijjártó: Liberalny mainstream nie może zaakceptować, że “postępowy liberalizm nie jest jedynym postępowym kierunkiem”

Aborcja to morderstwo

Oczywista zbrodniczość aborcji nie dociera do zwolenników mordowania nienarodzonych dzieci. Podobnie zbrodniczość mordowania w Auschwitz (i innych niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych) Polaków czy Żydów nie docierała do niemieckich narodowych socjalistów. Tak jak dziś zwolennicy aborcji przypisują sobie prawo do mordowania nienarodzonych dzieci, tak przed dekadami naziści przypisywali sobie prawo do mordowania Polaków czy Żydów.

Z procederem mordowania nienarodzonych dzieci trzeba walczyć. By pokonać zwolenników aborcji, trzeba ich poznać, w tym, jak i dzięki komu udało się zalegalizować mordowanie nienarodzonych dzieci. W poznaniu historii, tej jednej z najbardziej odrażających zbrodni, historii tego, kto i dlaczego zalegalizował aborcję, pomoże wydana staraniem wydawnictwa AA praca Dariusza Żuk-Olszewskiego „Licencja na zabijanie. Historia legalnych aborcji od zbrodni sowieckich po czasy współczesne”.

Jak informuje wydawca pracy „Licencja na zabijanie…” „w znakomity sposób ukazuje przerażającą i tragiczną historię aborcji – jeden z kluczowych aspektów złowieszczej kultury śmierci, obszaru odsłoniętego i ukazanego przez Jana Pawła II jako złowrogie imperium pozostające w stanie walki przeciwko kulturze życia. Ujawnia istotowy przekrój kultury śmierci, której cechą zasadniczą jest nie tyle sam fakt zabijania ludzkiego życia, co legalizacja tego faktu, przejście od traktowania go w kategoriach patologii i zbrodni do uznania go za czyn dopuszczalny”.

Prawo człowieka do życia

Zdaniem wydawnictwa AA „poszanowanie prawa do życia nienarodzonego jako prawa człowieka najsłabszego, najbardziej bezbronnego, stanowi najbardziej wyraziste i mocne kryterium autentyczności demokracji. Naruszenie tego prawa do życia powoduje, że nominalna demokracja staje się faktycznie systemem totalitarnym. Autor dowodzi tej prawdy nie tylko w sposób teoretyczny, ale ukazuje ją w perspektywie historycznej, przedstawiając najpierw dramatyczne i wstrząsające wydarzenia w Rosji sowieckiej i hitlerowskich Niemczech, które u zarania swego istnienia wprowadziły dzieciobójstwo. Wolność przybrała tu postać bezbrzeżnej tyranii i absolutystycznej anarchii decydującej w sposób bezwzględny o prawie człowieka do życia. Autor przybliża znaną hasłowo, ale niekoniecznie bliżej poznaną historię sprawy Roe vs Wade, która stanowiła przełom w orzeczeniach aborcyjnych najpierw w Stanach Zjednoczonych, a później w całej tak zwanej„demokracji zachodniej”. Spojrzenie na dzieje aborcji w Stanach Zjednoczonych, na rozwój klinik Planned Parenthood, pozwala dostrzec obecność aborcji we współczesnej przestrzeni demokracji zachodnich, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wydarzenia, które rozgrywały się w niektórych krajach Europy Zachodniej, na przykład w Niemczech, i te, które dzisiaj przybierają postać nacisków zmierzających do poszerzenia tzw. “prawa do aborcji”w przestrzeni Unii Europejskiej”.

Wstrząsająca historia legalizacji zbrodni

Zdaniem księdza profesora Pawła Bortkiewicza „książkę doktora Dariusza Żuk-Olszewskiego czyta się jak wstrząsającą powieść sensacyjną naznaczoną faktami, wydarzeniami, cynizmem polityków, biernością ludzkich sumień. Autor tej książki nie moralizuje, on przytacza tylko fakty, umiejętnie je zestawia, wskazuje na konkretne ciągi konsekwencji. Należą mu się słowa ogromnej wdzięczności za to, że wybudza czytelnika swojej pracy z letargu i braku wrażliwości sumienia. „Potęga ludzi złych żywi się tchórzostwem dobrych”. Dariusz Żuk-Olszewski wyzwala swojego czytelnika do podjęcia odwagi w dziele wysiłku na rzecz kultury życia”.

W opinii księdza doktora Dariusza Oko „dzięki mistrzowsko napisanej światowej historii walki o życie nienarodzonych Dariusz Żuk-Olszewski uświadamia nam jeszcze lepiej, że jest to zarazem walka o życie doczesne i wieczne ich rodziców oraz całej ludzkości. Dzięki temu jest świetną pomocą w tych zmaganiach – po najbardziej właściwej stronie”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY