Wzruszająca scena po meczu USA-Iran. Amerykanin pocieszał załamanego rywala [+WIDEO]

WIDEO
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wzruszająca scena po meczu USA-Iran

Antonee Robinson i Ramin Rezaeian / Fot. Twitter

Ostatni mecz w grupie B pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Iranem odbywał się pod ogromną presją polityczną. Oba te kraje na szczeblu rządowym mówiąc wprost nie czują do siebie przyjaźni. Amerykanie pokonali Persów po golu Christiana Pulisica, który okupił zwycięstwo kontuzją.
  • Stany Zjednoczone pokonały reprezentację Iranu 1:0 zapewniając sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.
  • Z mundialem musieli się pożegnać Persowie, którzy zaskarbili sobie serca kibiców swoją walecznością i ładną grą.
  • Jeden z Irańczyków Ramin Rezaein nie ukrywał płaczu, dlatego amerykański zawodnik Antonee Robinson próbował go pocieszać przytulając przez dłuższą chwilę.
  • Zobacz także: Wielka Brytania: W drugim największym mieście biali są już mniejszością

Po końcowym gwizdku kontrowersyjnego sędziego Mateu Lahoza, Amerykanie wnieśli triumfalnie ręce do góry, a piłkarze zapewniając sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze upadli na murawę nie mogąc uwierzyć w sukces.

Niestety z turniejem pożegnali się Persowie, którzy dzielnie walczyli przez wszystkie mecze fazy grupowej, co potwierdzały ostatnie minuty spotkania, gdzie stwarzali spore zagrożenie pod bramką rywala. Po raz kolejny pokazali, że pod wodzą znakomitego portugalskiego trenera Carlosa Queiroza są w stanie dokonywać wielkich rzeczy.

Czytaj więcej: Katar 2022. Dwie pierwsze grupy zakończyły grę. Kto awansował do 1/8 finału?

Ogromny smutek Irańczyków

Piłkarze Iranu nie ukrywali swojego smutki z racji z przedwczesnego odpadnięcia z mundialu. Nie wiadomo również co czeka na nich w kraju, gdyż wcześniej podczas pierwszego spotkania na mistrzostwach w geście solidarności z obywatelami Iranu nie śpiewali hymnu. Tutaj przed drugim spotkaniem mieli interweniować bojownicy z Korpusu Strażników Islamskiej Rewolucji, którzy mieli grozić piłkarzom konsekwencjami za dalsze protesty.

Po przegranej kamery wychwyciły płacz prawego obrońcy reprezentacji Iranu Ramina Rezaeina. Był on pocieszany przez swoich kolegów z drużyny, ale również przez jednego z Amerykanów. Do Irańskiego zawodnika podszedł Antonee Robinson, który przytulił Irańczyka pocieszając go przez dłuższy czas.

Ta scena zyskuje coraz większe uznanie wśród komentatorów politycznych oraz dziennikarzy sportowych, którzy podkreślają, że sport łączy ludzi ze wszystkich narodowości na świecie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY