Spotkanie Morawieckiego z Bidenem. Rozmawiano o energii jądrowej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Spotkanie Morawieckiego z Bidnenem

Premier Mateusz Morawiecki i prezydent USA Joe Biden / Fot. Twitter

Po wystąpieniu prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena doszło do spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim na Zamku Królewskim. Jednym z głównych tematem rozmów była kwestia budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przebywa obecnie na dwudniowej wizycie w Polsce. Jeszcze w poniedziałek, nieoficjalnie korzystał naszego terytorium w podróży na Ukrainę, gdzie spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełeńskim. Natomiast już we wtorek rozpoczął swoja oficjalna wizytę w naszym kraju spotykając się z prezydentem Andrzejem Dudą i polską delegacją. Następnie o 17:30 wygłosił przemówienie w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim.

Po zakończeniu wystąpienia prezydent Biden spotkał się na Zamku Królewskim z premierem Mateuszem Morawieckim.

Liderzy Polski i USA rozmawiali o kwestiach gospodarczych, w tym bezpieczeństwa energetycznego w naszym kraju. Bliskie relacje przekładają się na strategiczną współpracę gospodarczą

– przekazał rzecznik rządu Piotr Muller.

Czytaj więcej: Holenderski wywiad ostrzega przed próbami sabotażu. Rosyjski statek mapował podwodne rurociągi

Polsko-amerykańska współpraca w ramach energii jądrowej

Jak czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu, jednym z tematem rozmów pomiędzy Morawieckim i Bidenem była kwestia energii jądrowej w Polsce.

Bliskie relacje Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki przekładają się na strategiczną współpracę gospodarczą. Potwierdzają to liczne inwestycje amerykańskich firm w Polsce w ostatnim czasie

– czytamy w komunikacie.

Wcześniej we wtorek premier Morawiecki uczestniczył w rozmowach plenarnych delegacji Polski i USA pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY