Katar 2022. Dwie pierwsze grupy zakończyły grę. Kto awansował do 1/8 finału?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych / Fot. PAP/EPA/Mohamed Messara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

We wtorek 29 listopada rozegrane zostały ostatnie mecze drużyn z grup A i B. Kto awansował do 1/8 finału?

Do 1/8 finału po dwóch seriach awansowały Brazylia, Francja i Portugalia. Te trzy drużyny wygrały obie swoje rozgrywki i jeszcze przed trzecią kolejką meczów miały zapewnione co najmniej drugie miejsce w grupach.

Grupa A – Holandia i Senegal

W przypadku grupy A – Holandia, Senegal, Ekwador, Katar – awans zapewniły sobie dwie pierwsze reprezentacje. W ostatnim meczu Holandia wygrała z Katarem 2:0, a Senegal zwyciężył z Ekwadorem 2:1. W tabeli wyników gospodarz mundialu skończył z 0 punktów.

MeczePunktyBilans bramkowy
1. Holandia375-1
2. Senegal365-4
3. Ekwador344-3
4. Katar301-7

Grupa B – Anglia i USA

Jeśli chodzi natomiast o grupę B, w której znalazły się Anglia, USA, Iran oraz Walia, pierwsze miejsce zajęła Anglia z 7 punktami (tyloma co Holandia) i bilansem bramkowym 9-2, póki co najwyższym spośród grup. Anglicy rozegrają w 1/8 finału mecz z Senegalem.

Drugie miejsce zajęły Stany Zjednoczone Ameryki. Mimo iż wbiły 2 bramki, czyli dwa razy mniej niż znajdujący się na trzecim miejscu Iran, to właśnie USA awansowały z grupy wraz z Anglią. Iran bowiem dał sobie strzelić 7 goli, zaś Amerykanie jednego.

USA zmierzą się o wejście do ćwierćfinału z Holandią.

MeczePunktyBilans bramkowy
1. Anglia379-2
2. USA352-1
3. Iran334-7
4. Walia311-6

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY