Wyniki poszukiwań na Cmentarzu Bródnowskim

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Poszukiwania na Cmentarzu Bródnowskim

Poszukiwania na Cmentarzu Bródnowskim / Fot. Twitter

W dniach 14-18 listopada Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej badało wcześniej niedostępne, skrajne fragmenty kwatery więziennej.
  • Udało się zweryfikować owe miejsca, nie natrafiono jednak na więzienne pochówki.
  • Pięć lat temu odnaleziono tam szczątki 17 osób. Ofiary grzebane były płytko.
  • Jeszcze wcześniej, w roku 2015, odkryto szczątki trzech osób zabitych strzałem w tył głowy.
  • Zobacz też: Bloomberg: Chiny wstrzymały zakup rosyjskiej ropy

18 listopada zakończono trzeci etap poszukiwań w kwaterze 45N na Cmentarzu Bródnowskim. Ksiądz Tomasz Trzaska z Biura Poszukiwań i Identyfikacji orzekł:

Tam pracowaliśmy już w 2015 i 2017 roku i poszukiwaliśmy zbrodni stalinowskiego terroru. Tam właśnie miały być przewożone zwłoki ofiar zamordowanych w praskim więzieniu tzw. Toledo. W poprzednich etapach odnaleźliśmy szczątki łącznie 24 osób. Teren nie był jednak przebadany w całości.

Wspomniane “Toledo” to więzienie karno-śledczym Praga III. Pięć lat temu odnaleziono tam szczątki 17 osób. Ofiary grzebane były płytko, bo na głębokości ok. 40-60cm. Jeszcze wcześniej, w roku Pańskim 2015, odkryto szczątki trzech osób zabitych strzałem w tył głowy.

Wynik poszukiwań na Cmentarzu Bródnowskim, 2022

W dniach 14-18 listopada Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej badało wcześniej niedostępne, skrajne fragmenty kwatery więziennej. Udało się zweryfikować owe miejsca, nie natrafiono jednak na więzienne pochówki.

W kwaterze 45N na Cmentarzu Bródnowskim, pod współczesnymi pochówkami wciąż są lokalizacje, gdzie mogą spoczywać szczątki ofiar komunistycznych zbrodni. IPN kontynuuje starania o zgodę na przebadanie wybranych miejsc.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY