Ogromny cios dla niemieckiej reprezentacji. Rewe odpowiada na brak tęczowych opasek

KATAR2022
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Manuel Neuer

Neuer w opasce LGBT / Fot. Twitter

Gigant supermarketów Rewe ze skutkiem natychmiastowym kończy współpracę z DFB w związku z decyzją FIFA w sprawie opaski "One Love". Firma chce wyraźnie zdystansować się od postawy światowego związku FIFA i wypowiedzi prezesa Gianniego Infantino.
  • Wieloletni partner niemieckiej reprezentacji Rewe jeszcze w październiku informowało, że nie przedłuży długoterminowej umowy z DFB.
  • Jednak po poniedziałkowej decyzji federacji piłkarskich ws. tęczowych opasek “One Love” postanowili oni natychmiast rozwiązać kontrakt.
  • Prezes Lionel Sousque poinformował również, że spółka zrzeka się praw reklamowych związku z mundialem w Katarze.
  • Zobacz także: 59 lat temu został zamordowany prezydent USA John Fitzgerald Kennedy

Niemiecki gigant sieci sklepów wielkopowierzchniowych Rewe podjął decyzję o natychmiastowym zerwaniu współpracy z niemiecką federacją DFB. Taka sytuacja jest podyktowana rezygnacją niemieckiej reprezentacji oraz kilku innych z zakładania tęczowych opasek “One Love” podczas mistrzostw świata w Katarze.

Opowiadamy się za różnorodnością – a piłka nożna to także różnorodność. Skandaliczna postawa FIFA jest dla mnie całkowicie nie do zaakceptowania jako prezesa zróżnicowanej firmy i jako fana piłki nożnej

– powiedział prezes Rewe Lionel Sousque.

W poniedziałek władze DFB zabroniły kapitanowi Niemiec Manuelowi Neuerowi nosić opaski kapitańskiej “One Love”. W obawie przed karą FIFA. DFB zaakceptowałby grzywnę, podobnie jak stowarzyszenia w Anglii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Walii i Danii. Ostatecznie jednak ryzyko było dla nich zbyt duże.

Moim zdaniem jest to demonstracja siły FIFA. Z naszego punktu widzenia jest to więcej niż frustrujące i bezprecedensowe wydarzenie w historii mistrzostw świata

– stwierdził szef niemieckiej federacji DFB Bernd Neuendorf.

Czytaj więcej: Grecja: Akcja ratunkowa na morzu. Na łodzi setki migrantów

Firma zrzeka się z praw reklamowych

Rewe już w październiku poinformował DFB, że nie chcą kontynuować długoterminowego kontraktu, które wiązało się z czysto wewnętrzną strategią firmy. Po obecnych decyzjach FIFA spółka ze skutkiem natychmiastowym zrywa kontrakt z DFB i rezygnuje z praw reklamowych.

Pomimo zakończenia współpracy szef Rewe zadeklarował, że firma nadal będzie wspierać niemiecką reprezentacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

bild.de

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY