Grecja: Akcja ratunkowa na morzu. Na łodzi setki migrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikimedia Commons

Greckie władze poinformowały, że trwa intensywna akcja ratunkowa u wybrzeży południowej wyspy Krety po tym, jak łódź, która prawdopodobnie przewozi setki migrantów, straciła sterowność i zaczęła dryfować na wzburzonym morzu.

Zobacz także: Były działacz PZPN aresztowany. Kanał Sportowy wydał oświadczenie

Straż przybrzeżna podała we wtorek, że pasażerowie łodzi wykonali w nocy telefon na numer alarmowy, by powiadomić władze. Według pasażerów na pokładzie statku było około 400-500 osób – podała straż przybrzeżna, ale dodała, że liczby tej nie można było od razu potwierdzić.

W akcji ratunkowej uczestniczyła grecka fregata, dwa włoskie kutry rybackie, tankowiec i dwa statki towarowe, ale silny wiatr i wzburzone morze sprawiły, że do rana nie udało się przenieść żadnego z pasażerów z rozbitego statku – podała straż przybrzeżna.

Nie wiadomo skąd wypłynęła łódź przewożąca migrantów, jaki był jej planowany cel podróży ani jakiej narodowości są osoby znajdujące się na pokładzie.

Dziesiątki tysięcy ludzi uciekających przed konfliktami i biedą na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce próbują każdego roku przedostać się do Unii Europejskiej poprzez ryzykowne podróże morskie. Większość z nich próbuje dotrzeć do Grecji z sąsiedniej Turcji lub wybiera dłuższą trasę do Włoch.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

usnews.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY