Były działacz PZPN aresztowany. Kanał Sportowy wydał oświadczenie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Funkcjonariusze CBA

Funkcjonariusze CBA / Fot. YouTube

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek członka zarządu PZPN Jakuba T. oraz byłego sekretarza generalnego związku Macieja S. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy podpisywaniu umowy z jednym ze sponsorów.
  • W poniedziałek funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kilku działaczy sportowych.
  • Śledczy dokonali aresztowania również na byłym działaczu Polskiego Związku Piłki Nożnej Macieja S.
  • Po odejściu ze struktur, został on prezesem prężnie rozwijającego się Kanału Sportowego.
  • Jak się okazuje, ma on związek z nieprawidłowościami przy ustawianiu przetargów dla Zarządu Melioracji Urządzeń Wodnych w Szczecinie.
  • Zobacz także: Izrael zmienia zdanie. Nie wyklucza pomocy wojskowej dla Ukrainy

Według informacji portalu “Sportowe Fakty WP” w ostatnich dniach doszło w Warszawie do zatrzymań. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej aresztowali m.in. osob, która miała udać się do Kataru na mistrzostwa świata.

Jak podaje nieoficjalnie portal, sprawa dotyczy śledztwa prowadzonego w Szczecinie odnośnie nieprawidłowości w piłkarskiej centrali.

Czytaj więcej: Jedyny pozytyw mundialu w Katarze? FIFA postawiła na swoim i zablokowała opaski LGBT

CBA w siedzibie PZPN

W marcu zeszłego roku funkcjonariusze przeprowadzili przeszukania w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz w mieszkaniu zatrzymanego Jakuba T. Ponadto jeszcze we wrześniu w centrali polskiej federacji oraz w 16 wojewódzkich siedzibach CBA zabezpieczyło m.in. na których znajdowała się dokumentacja finansowa piłkarskiego związku.

Sprawa dotyczy tzw. zachodniopomorskiej afery melioracyjnej – śledztwo zaczęło się od podejrzenia ustawienia ponad 100 przetargów dla Zarządu Melioracji Urządzeń Wodnych w Szczecinie za kwotę ok. 600 mln zł.

W trakcie postępowania śledczy znaleźli wątki, które połączyły sprawę z zauważonymi nieprawidłowości przy zawieraniu umów sponsorskich przez PZPN. Jak informowała w 2021 r. “Interia”, przy podpisywaniu umowy w 2014 z producentem wody mineralnej mogło dojść do przekazania nieuzasadnionej prowizji działaczom piłkarskim.

Zatrzymani przez CBA w związku z tą sprawą Jakub T. i Maciej S. w okresie podpisywania umowy budzącej zastrzeżenia śledczych pełnili ważne funkcje w PZPN. T. od 2012 r. jest członkiem zarządu piłkarskiej centrali. Jest także od 19 lat wiceprezesem ekstraklasowego klubu Cracovia, należącego do Janusza Filipiaka, właściciela i prezesa firmy Comarch.

Z kolei Maciej S. w latach 2012-2021 był sekretarzem generalnym PZPN. Po wyborach na nowego prezesa PZPN, odszedł z federacji i został prezesem oraz jednym z udziałowców Kanału Sportowego.

Maciej Sawicki jest obecnie przesłuchiwany. Szanujemy pracę polskich służb, ale też jesteśmy przekonani o uczciwości Maćka i czekamy na rozstrzygnięcie sprawy. Temat nie dotyczy Kanału Sportowego i nie będziemy udzielać dalszych komentarzy” – napisano w komunikacie

– czytamy w komunikacie Kanału Sportowego.

Do sprawy odniósł się również były prezes PZPN Zbigniew Boniek. Stanął on w obronie Macieja S. podkreślając jego rzekomą uczciwość.

Maciek? Uczciwy, porządny, kompetentny, profesjonalny, szczery, ambitny. Dla mnie to pomyłka

– napisał Zbigniew Boniek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

sportowefakty.wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY