Dziś pogrzeb żołnierza Armii Krajowej i Wojska Polskiego plut. Antoniego Steciuka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kwiaty pogrzebowe

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Dzisiaj - 17 listopada 2022 roku - ma się odbyć pogrzeb plutonowego Antoniego Steciuka.

Dzisiaj – 17 listopada 2022 roku – ma się odbyć pogrzeb plutonowego Antoniego Steciuka. Był on żołnierzem Armii Krajowej oraz 10. pułku piechoty 1. Armii Wojska Polskiego. Uroczystości pogrzebowe z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego będą mieć miejsce w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy.

Portal Nasz Dziennik o plutonowym Antonim Steciuku pisze:

pochodził z Podola. W październiku 1944 r. wraz ze swoim oddziałem stacjonował na osiedlu Zagóźdź pod Warszawą. Tam został zatrzymany przez patrol sowiecki. Następnie osądzony przez Trybunał Wojenny NKWD w budynku przy obecnej ul. Izbickiej 1 w podwarszawskiej Radości i skazany na śmierć.

Steciuk został rozstrzelany 14 października 1944 roku. Pochowano go w tajemnicy na terenie przysiółka Wilcza Góra w kolonii Borków. Grób przetrwał 77 lat. Pod koniec zeszłego roku IPN przeprowadził ekshumację.

Szczegóły

O godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy w intencji śp. Antoniego Steciuka. Później, około godz. 12.30, nastąpi pochówek na terenie cmentarza parafialnego w Aleksandrowie przy ul. Złotej Jesieni. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nasz Dziennik

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY