Marsz Godności zawieszony. Solidarność: “Na razie są rzeczy ważniejsze”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Protest Solidarności

Protest Solidarności / fot. Twitter

W związku z sytuacją w Przewodowie w województwie lubelskim Komisja Krajowa NSZZ Solidarność po specjalnym, zwołanym w trybie pilnym posiedzeniu podjęła decyzję o zawieszeniu jutrzejszego Marszu Godności - ogłosiła Solidarność.
  • W czwartek miał ulicami WArszawy miał przejść Marsz Godności.
  • Ze względu na wydarzenia w Przewodowie, organizatorzy postanowili odwołać zgromadzenie.
  • Organizatorzy podkreślili, że inne rzeczy są na razie ważniejsze, informując, że nowa data przemarszu zostanie podana później.
  • Zobacz także: Jutro protest związkowców w Warszawie. Spodziewane utrudnienia w ruchu

Wczorajsze wydarzenia zadecydowały, by jutrzejszy Marsz Godności Solidarności odwołać, a dokładniej przełożyć na termin późniejszy. Na razie są rzeczy ważniejsze i w takim momencie, nie możemy demonstrować

– czytamy w komunikacie

We wtorek, 15 listopada, o godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosło dwóch obywateli Polski.

Manifestacja zorganizowana przez Solidarność pod nazwą Marsz Godności miała przejść ulicami Warszawy 17 listopada. Wśród postulatów organizatorzy wymieniali powstrzymanie wzrostu cen energii, podniesienie wynagrodzeń w sferze finansów publicznych, a także wprowadzenie tzw. emerytur stażowych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY