V Forum Kobiet NSZZ “Solidarność”. “Nieoceniona rola kobiet”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rola kobiet w polskim społeczeństwie

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Tegoroczne V Forum Kobiet NSZZ "Solidarność" odbywa się pod hasłem "Odważne i Niepokorne. Kobiety dla Niepodległości". Potrwa od dziś do piątku. Patronem medialnym tegorocznego wydarzenia został portal "Tygodnik Solidarność".
  • W środę w Warszawie odbywa się V Forum Kobiet NSZZ “Solidarność”.
  • Celem Forum jest poszerzanie wiedzy o pozycji i roli kobiet w Polsce.
  • Honorowy patronat nad Forum objęła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
  • Zobacz także: Sympozjum “Polska Konstytucja po stronie życia”

Rola polskich kobiet w zdobywaniu wolności i utrzymywaniu niepodległości oraz ich liczne role we współczesnym życiu społecznym są tematem przewodnim tegorocznej edycji Forum. Celem Forum jest poszerzanie wiedzy o pozycji i roli kobiet w Polsce współcześnie i w historii.

Podczas Forum wręczona zostanie Honorowa Odznaka Primus in Agendo. To wyróżnienie za szczególne działania na rzecz polityki społecznej i rodziny oraz rynku pracy przyznawane osobom fizycznym, organizacjom i instytucjom. Nagroda jest także wyrazem uznania dla najbardziej wartościowych i najciekawszych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów.

Honorowy patronat nad Forum objęła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Czytaj więcej: Nie żyje rosyjski badacz jądrowy. “Rubakow był ośrodkiem postępowej rosyjskiej społeczności naukowej”

Rola Polek w walce o niepodległość

W organizację V Forum Kobiet NSZZ „Solidarność” zaangażowała się także Polska Fundacja Narodowa. Prezes PFN Marcin Zarzecki przypomniał, że Fundacja jest producentem filmu “Walka o głos”, przedstawiającego międzynarodowej publiczności rolę Polek w walce o naszą niepodległość.

Wspieramy działania, które na piedestale stawiają bohaterstwo Polek jako uczestniczek kluczowych momentów historii. Naturalną kontynuacją tej idei i działania jest partycypacja PFN w Kongresie Kobiet Solidarności. Pragniemy uczestniczyć w wydarzeniu, które honoruje Polki jako inicjatorki ruchu Solidarność

– podkreślił prezes Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki.

Z kolei wiceprezes fundacji Michał Góras zauważył, że tegoroczna edycja przypada w 30. rocznicę powstania Sekcji Krajowej Kobiet NSZZ “Solidarność”. Wskazał, że w takim momencie warto przypomnieć o nieocenionej roli kobiet w życiu społecznym.

Tegoroczna edycja przypada w 30. rocznicę powstania Sekcji Krajowej Kobiet NSZZ „Solidarność”. Jubileuszowe Forum to znakomita okazja do wymiany poglądów, doświadczeń oraz utrwalania więzi społecznych oraz poszerzenia wiedzy historycznej. PFN docenia nieocenioną rolę kobiet w życiu społecznym

– wyjaśnił wiceprezes fundacji Michał Góras.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY