W listopadzie druga edycja Forum Niepodległości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Niepodległości 2021

Marsz Niepodległości 2021 / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości we współpracy z wydawnictwem Capital oraz Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego organizuje II edycję festiwalu pod nazwą Forum Niepodległości. Odbędzie się w dniach 12-13 listopada w Warszawie.

Zobacz także: “Tak dla rodziny, nie dla lobby LGBT”. Mocne przemówienie Meloni obiegło internet

Organizatorzy Forum Niepodległości zapraszają do uczestnictwa w cyklu debat, spotkań z autorami, naukowcami i kombatantami, wystaw, koncertów oraz szkoleń.

Chcemy, aby idee przyświecające Marszowi Niepodległości, wybrzmiały w jeszcze bardziej doniosłej i kompleksowej formie. Pragniemy dać przestrzeń twórcom do zaprezentowania efektów swojej pracy, a odbiorcom umożliwić kontakt z kulturą i sztuką, która szanuje narodową tożsamość, pamięta o chrześcijańskim dziedzictwie oraz szuka odpowiedzi na najbardziej palące problemy, z którymi jako Polacy będziemy się mierzyć w niedalekiej przyszłości – stwierdzili organizatorzy.

Skąd taka data?

Jak ujawnili organizatorzy, inspiracją dla Forum Niepodległości jest jedna z dat z polskiej historii.

12 listopada 1943 od niemieckiej kuli ginie Andrzej Trzebiński. Jeden z najzdolniejszych przedstawicieli Pokolenia Kolumbów, poeta, organizator życia kulturalnego, twórca pisma Sztuka i Naród, określanego najlepszym pismem literackim okupowanej Europy. W rocznicę tego wydarzenia, dla upamiętnienia wybitnego twórcy, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości we współpracy z wydawnictwem Capital oraz Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego zapowiada II edycję festiwalu pod nazwą Forum Niepodległości – podano.

Kiedy i gdzie odbędzie się Forum Niepodległości?

Druga edycja Forum Niepodległości będzie miała miejsce w dniach 12-13 listopada przy ul. Szwedzkiej 2/4 w Warszawie. Rozpocznie się 12 listopada o godzinie 12:00. Impreza ma charakter otwarty i bezpłatny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY