Robert Lewandowski i kłopotliwa opaska. Wiemy w czym zagra kapitan

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kamil Glik (L), Adam Buksa (C) i Robert Lewandowski (2P) oraz Harry Kane (2L) i Raheem Sterling (P) podczas meczu eliminacyjnego do mistrzostw świata 2022.

Kamil Glik (L), Adam Buksa (C) i Robert Lewandowski (2P) oraz Harry Kane (2L) i Raheem Sterling (P) podczas meczu eliminacyjnego do mistrzostw świata 2022. / Fot. PAP/Piotr Nowak

Po wielu spekulacjach Robert Lewandowski i kłopotliwa opaska ukraińska stwarzały wiele sprzeciwu kibiców w Polsce. Ich zdaniem kapitan reprezentacji powinien zagrać w neutralnej opasce jak zazwyczaj ma to miejsce.
  • Po wręczeniu przez Andrija Szewczenko ukraińskiej opaski Robertowi Lewandowskiemu nastąpił sprzeciw kibiców.
  • Kibice, dziennikarze nie chcieli, aby kapitan reprezentacji Polski występował w barwach obcego kraju.
  • Po kilku dniach spekulacji Robert Lewandowski podjął ostateczną decyzję i przynajmniej nie będzie to opaska związana politycznie.
  • Podczas Mistrzostw Świata w Katarze wystąpi w opasce przygotowanej przez organizatorów turniejów.
  • W ostatnim czasie ośmiu kapitanów zadeklarowało, że weźmie udział w akcji “One Love” i podczas turnieju wybiegną w opasce z tęczowym serduszkiem.
  • Warto przypomnieć, że w Katarze istnieje ostre prawo piętnujące nawet więzieniem propagandę LGBT.
  • Zobacz także: Lewandowski wystąpi w ukraińskiej opasce? Podarunek od Szewczenko wzbudził kontrowersję [+ZDJĘCIE]

Po wielu spekulacjach Robert Lewandowski i kłopotliwa opaska ukraińska stwarzały wiele sprzeciwu kibiców w Polsce. Ich zdaniem kapitan reprezentacji powinien zagrać w neutralnej opasce jak zazwyczaj ma to miejsce.

Robert wyjdzie na boisko w opasce zaproponowanej przez organizatora turnieju, tak jak to wcześniej bywało. Najczęściej jest to niebieska opaska z napisem “Respect” lub innym hasłem promowanym w danym momencie przez FIFA

– podaje na Twitterze portal “BarcaInfo”.

Czytaj więcej: Leszczyna wprost o funduszach z KPO: ” Pojawią się po zmianie władzy”

Robert Lewandowski i kłopotliwa opaska

Były trener reprezentacji Ukrainy Andrij Szewczenko podarował Robertowi Lewandowskiemu ukraińską opaskę prosząc go, aby ten zabrał ją na Mistrzostwa Świata w Katarze. Podziękował on również z pomoc jakie okazuje polskie społeczeństwo i państwo w wojnie na Ukrainie, przeciwko rosyjskiemu agresorowi.

Ta opaska symbolizuje dla mnie multum emocji związanych z moim krajem. Zarówno tych wspaniałych, jak i tych, które miały miejsce w ostatnich miesiącach. Dziękuję Tobie i wszystkim Polakom za wsparcie, którym obdarowaliście mnie i moich rodaków

– powiedział wówczas Andrij Szewczenko.

Kapitan reprezentacji Polski miał zostać poproszony o wystąpienie w ukraińskiej opasce w czasie Mistrzostw Świata w Katarze. Ta informacja wzbudziła największe kontrowersje wśród nie tylko anonimowych internautów, ale również dziennikarzy.

Wskazywano, że Ukraina miała swoje szanse w uczciwej walce w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze, której ostatecznie nie wykorzystali.

Czytaj więcej: Wybory samorządowe. Sejm podjął decyzję. Odrzucono poprawkę Konfederacji

Tęczowa opaska w islamski kraju?

W międzyczasie w Europie zrodziła się jednak jeszcze inna idea co do kapitańskich opasek na mundial, pod hasłem “One Love”. 8 na 13 europejskich reprezentacji chce zagrać w Katarze z tęczową opaską w kształcie serca, co ma symbolizować akceptację dla wszelkiej różnorodności.

Wśród drużyn chcących wystąpić z taką opaską wymienia się Anglię, Belgię, Walię, Niemcy, Szwajcarię, Holandię, Danię oraz Francję.

Warto jednak zauważyć, że tęczowa opaska i propagowanie ideologii LGBT w islamskim kraju jakim jest Katar może spotkać się z konsekwencjami, nie tylko wizerunkowymi, ale nawet prawnymi. Niewątpliwie lokalne władze pokazały, że nie będą tolerowały lewicowej propagandy w swoim kraju.

W tym kraju obowiązuje zakaz promocji LGBT pod karą minimum 7 lat więzienia. Również pary nie będące w formalnym związku małżeńskim nie mogą odbywać stosunku pod ścisłym rygorem karnym.

Kto będzie nosił flagę LGBTI na następnych mistrzostwach świata w piłce nożnej, zostanie skazany od 7 do 11 lat więzienia. Jesteśmy w kraju islamskim, nasza religia, wierzenia i kultura muszą być szanowane

– informował w czerwcu rzecznik Mistrzostw Świata w Katarze.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego tegorocznego mundialu Nasser Al-Khater już w listopadzie ubiegłego roku wydał specjalne oświadczenie, w którym ostrzegł kibiców przed publicznym okazywaniem homoseksualizmu, czy udzielaniu wsparcia dla tej mniejszości.

Homoseksualizm jest niedozwolony, bezpieczeństwo każdego kibica jest dla nas najważniejsze, ale publiczne okazywanie uczuć nie jest mile widziane, gdyż nie jest to część naszej kultury i dotyczy to wszystkich

– podkreślił Nasser Al-Khater.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, sportowefakty.wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY