Katar ostrzega kibiców przed Mundialem. Ostre kary za promocję LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemiecki koncern bezwzględnie wykorzystuje popularność EURO 2020

Mini samochód elektryczny do podawania piłek na EURO 2020 / fot. Twitter

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze na kibiców ze świata Zachodu czeka pełno nieprzyjemnych niespodzianek. W tym kraju obowiązuje zakaz promocji LGBT pod karą minimum 7 lat więzienia. Również pary nie będące w formalnym związku małżeńskim nie mogą odbywać stosunku pod ścisłym rygorem karnym.
  • Za kilka miesięcy tj. 21 listopada rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Katarze, które już teraz objęte są falą krytyki.
  • Z okazji tzw. miesiąca dumy organizatorzy mundialu oraz prezes FIFA Gianni Infantino przypominali kibicom o restrykcjach prawnych w Katarze.
  • Organizatorzy ostrzegają kibiców przed publicznym okazywaniem swojego homoseksualizmu, czy okazywania wsparcia dla tej grupy.
  • Pod karą od 7 do 11 lat więzienia zabroniono korzystania z flag i symboli LGBT.
  • Kibice nie będą mogli również odbywać stosunku pozamałżeńskiego, który jest surowo zabroniony.
  • Zobacz także: Tomasz Grodzki: Roman Giertych powinien być kolejnym prokuratorem generalnym

Do otwarcia Mistrzostw Świata w Katarze na stadionie Al Bayt pozostało około pięciu miesięcy, a dokładnie 21 listopada. W międzyczasie na jaw wychodzą kolejne informacje z czym kibice będą się borykać podczas przebywania na najważniejszym święcie piłkarskim.

Zagraniczne media oraz sami organizatorzy przypominają o obowiązującym na miejscu prawie, które będzie dotyczyć każdego turysty, który przyjedzie dopingować swoją ukochaną reprezentację. Dla “wyzwolonego” świata Zachodu pewne ograniczenia będą prawdziwym wyzwaniem. W czerwcu przy okazji tzw. miesiąca dumy obchodzonego przez różnej maści dewiantów, organizatorzy po raz kolejny przypomnieli o zakazie promocji środowisk LGBT w Katarze.

Kto będzie nosił flagę LGBTI na następnych mistrzostwach świata w piłce nożnej, zostanie skazany od 7 do 11 lat więzienia. Jesteśmy w kraju islamskim, nasza religia, wierzenia i kultura muszą być szanowane

– wyjaśnił rzecznik Mistrzostw Świata w Katarze.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego tegorocznego mundialu Nasser Al-Khater już w listopadzie ubiegłego roku wydał specjalne oświadczenie, w którym ostrzegł kibiców przed publicznym okazywaniem homoseksualizmu , czy udzielaniu wsparcia dla tej mniejszości.

Homoseksualizm jest niedozwolony, bezpieczeństwo każdego kibica jest dla nas najważniejsze, ale publiczne okazywanie uczuć nie jest mile widziane, gdyż nie jest to część naszej kultury i dotyczy to wszystkich

– podkreślił Nasser Al-Khater.

Katar i kraje sąsiednie są znacznie bardziej konserwatywne i prosimy fanów o szacunek. Jesteśmy pewni, że tak, jak my szanujemy inne kultury, mamy nadzieję, że nasza też będzie

– dodał przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Do tych oświadczeń dołączył również prezes FIFA, Gianni Infantino, doradzając fanom społeczności LGTB poszanowanie lokalnej kultury. Do zakazu używania tęczowej flagi należy również dodać, że władze Kataru nie pozwolą na żadne okazywanie sympatii ze strony grupy podczas mistrzostw świata.

Czytaj więcej: Sataniści na Paradzie Równości w Warszawie [+WIDEO]

Mistrzostwa pełne kontrowersji

Nie jest to jednak jedyny zakaz w tej kontrowersyjnej imprezie Pucharu Świata. Mistrzostwa Świata w Katarze będą turniejem nietypowym. Ze względu na terminy, w których będzie się odbywać, oraz z powodu ograniczeń praw podstawowych. Po raz pierwszy mistrzostwa odbędą się w europejskiej zimie od 21 listopada do 18 grudnia i po raz pierwszy władze kraju organizującego ostrzegają przed poważnymi konsekwencjami, jakie może mieć uprawianie seksu pozamałżeńskiego w Katarze. podczas turnieju. Według brytyjskiej gazety Daily Star seks pozamałżeński jest w tym emiracie zabroniony, a ci, którzy wyruszą na mistrzostwa, choćby tylko na jedną noc, muszą założyć, że grozi im kara siedmiu lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

larazon.es, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY